banner ad

Fani Tolkiena zainscenizowali w czeskim lesie Bitwę Pięciu Armii

6 czerwca 2016

 
Blisko 1000 fanów Tolkiena spotkało się w sercu lasu w Czechach, aby zainscenizować epicką Bitwę Pięciu Armii opisaną przez autora na kartach „Hobbita”.

Wielbiciele Tolkiena już od 2000 roku spotykają się, by odegrać sceny batalistyczne ze słynnej powieści. Gdy zaczynali, było ich zaledwie pięćdziesięciu. Teraz na bitwę w czeskim lesie w pobliżu miejscowości Doksy, godzinę marszu od Pragi, przyjeżdżają z całej Europy setki miłośników twórczości pisarza przebranych za elfy, orki, krasnoludy, gobliny i inne postacie znane z jego książek. Zazwyczaj w bitwie bierze udział od 850 do 900 wojowników, w rekordowym roku było ich aż 1100.

 
Armie przez tydzień przygotowują się do walki, między innymi tworząc odpowiednie kostiumy i oręż. Mimo tego, że broń zrobiona jest z plastiku, pianki i innych tworzyw sztucznych, czasem zdarzy się jakiś drobny uraz. Bitwa Pięciu Armii trwa dwa dni i kończy się w niedzielę. Nie wiadomo z góry, kto wygra, bowiem w tej inscenizacji dobro nie zawsze pokonuje zło? Zwycięskie grupy otrzymują nagrody.

Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć, jak przebiegała tegoroczna inscenizacja Bitwy Pięciu Armii:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[aw]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy