Fabryka Słów wspiera medyków darmowymi e-bookami. „Oderwijcie się chociaż na chwilę od rzeczywistości”

2 listopada 2020

Pandemia koronawirusa sprawiła, że służba zdrowia stanęła na granicy wyczerpania. Wielu pracowników medycznych jest skrajnie przemęczonych. Wydawnictwo Fabryka Słów postanowiło w symboliczny sposób wesprzeć ich w trudnym czasie, zapewniając chwilę wytchnienia w postaci darmowej lektury książek polskich autorów fantastyki.

„Wiemy, że każdego dnia wykonujecie niesamowitą pracę, którą doceniamy i szanujemy. Nie możemy pomóc Wam w pracy, ale możemy dać Wam chwilę wytchnienia” – pisze wydawnictwo na swoim profilu na Facebooku. „Oderwijcie się chociaż na chwilę od rzeczywistości” – zachęca lubelska oficyna.

Jak poinformowała Fabryka Słów, każdy pracownik ochrony zdrowia, który napisze e-maila na adres: ebookdlamedyka@gmail.com, otrzyma od wydawnictwa pakiet 5 e-booków z polską literaturą fantastyczną. W zestawie znajdują następujące książki: „Virion. Wyrocznia” Andrzeja Ziemiańskiego, „Traktat o higienie” Andrzeja Pilipiuka, „Adept” Adama Przechrzty, „Komornik” Michała Gołkowskiego i „Nocarz” Magdaleny Kozak.

Inspiracją do zainicjowania akcji było zdjęcie zrobione przez ratownika medycznego, które trafiło do wydawnictwa Fabryka Słów. Mężczyzna uwiecznił na fotografii, jak oczekując w karetce pomiędzy zgłoszeniami, czyta „Traktat o higienie”, czyli zbiór wszystkich opowiadań o doktorze Skórzewskim autorstwa Andrzeja Pilipiuka. Teraz na lekturę tej i kilku innych książek będą mogli pozwolić sobie również wszyscy jego koledzy w tych nielicznych wolnych chwilach, które znajdą, walcząc z II falą pandemii.

DRODZY MEDYCY!
Wiemy, że każdego dnia wykonujecie niesamowitą pracę, którą doceniamy i szanujemy. Nie możemy pomóc Wam…

Opublikowany przez Fabryka Słów Niedziela, 1 listopada 2020

[am]
fot. Unsplash

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy