banner ad

Eddie, maskotka Iron Maiden, doczeka się własnego komiksu

29 czerwca 2017


Ta wiadomość z pewnością ucieszy zarówno fanów heavy metalu, jak i pasjonatów fantastycznych historii obrazkowych. Trwają prace nad komiksową serią, której głównym bohaterem będzie Eddie, czyli maskota zespołu Iron Maiden.

Nie ma zaskoczenia, jeżeli chodzi o miejsce, w którym zadebiutuje komiks. „Iron Maiden: Legacy of the Beast” ukaże się bowiem w lipcowym numerze legendarnego magazynu komiksowego „Heavy Metal”, którego redaktorem naczelnym jest obecnie ceniony scenarzysta Grant Morrison.

Według pierwszych zapowiedzi historia przedstawiona na kartach „Iron Maiden: Legacy of the Beast” bazować będzie na grze RPG o tym samym tytule. Nieśmiertelna dusza Eddiego rozproszona została po całym kosmosie. Aby ją odzyskać, bohater musi odbyć podróż w czasie i przestrzeni, walcząc po drodze z różnymi bestiami. Odyseja w poszukiwaniu utraconych kawałków duszy zaprowadzi Eddiego do fantastycznych krain inspirowanych okładkami albumów Iron Maiden.

„Jako dla długoletniego fana Iron Maiden uznaję to za przywilej, że możemy opublikować pierwszy komiks opowiadający o ikonicznej maskotce zespołu, o Eddiem. Kiedy rozmawialiśmy o możliwości zrealizowania wspólnego projektu, jasne było, że w tym kontekście dla Iron Maiden nie będzie lepszego miejsca niż 'Heavy Metal'” – napisał w oświadczeniu dyrektor generalny magazynu, Jeff Krelitz.

Za scenariusz komiksu odpowiadają Llexi Leon oraz Ian Edginton, natomiast warstwa wizualna to zasługa Kevina J. Westa. „Iron Maiden: Legacy of The Beast” ukaże się w lipcowym numerze magazynu „Heavy Metal” (#287). W planach jest stworzenie autonomicznej serii, która będzie publikowana samodzielnie.

Maskotka brytyjskiego zespołu zaprojektowana została przez Dereka Riggsa, a pierwszy raz ukazała się 8 lutego 1980 roku na okładce singla „Running Free”. Eddie to humanoidalna postać z trupią czaszką, która na przestrzeni lat ukazywała się w wielu, często zaskakujących inkarnacjach ? jako kosmita („The Final Frontier”), południowoamerykański Indianin („The Book of Souls”), pilot Spitfire?a („Aces High”) czy zabójczy cyborg w czerwonym płaszczu i kapeluszu („Stranger in a Strange Land”)

Iron Maiden to już kolejna heavy-metalowa kapela, która doczekała się swojego komiksu. Pod koniec lat 90. czterozeszytową miniserię na podstawie tekstów piosenek i z nieodłączną maskotką na okładce wydał Megadeth. Z kolei w zeszłym roku projekt komiksowy inspirowany fabułą swoich teledysków zainicjował Slayer.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę oraz dwie przykładowe plansze z komiksu „Iron Maiden: Legacy of The Beast”:

[mw,am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy