banner ad

E.L. James przerobi całą trylogię z punktu widzenia Christiana Greya? Właśnie zapowiedziała drugi tom

13 września 2016

druga-nowa-ksiazka-greya-1
E.L. James robi to ponownie. Autorka zapowiedziała na swoim profilu na Facebooku, że w przyszłym roku ukaże się drugi tom trylogii „Pięćdziesiąt twarzy Greya” opowiedziany z punktu widzenia Christiana Greya.

Pomimo wcześniejszych zapewnień, że nie będzie wracać do bohaterów swojej erotycznej trylogii, E. L. James opublikowała w zeszłym roku nową powieść zatytułowaną „Grey”. Przy czym słowo „nowa” nie do końca korespondowało z treścią. Autorka jeszcze raz przedstawiła całą historię, jaką czytelnicy znali z książki „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, tym razem opowiadając wydarzenia z punktu widzenia Christiana Greya. Opinie na temat „nowej” powieści były raczej negatywne. Krytycy zarzucali, że pisarka w zasadzie skopiowała dialogi i część opisów, dodając wewnętrzne monologi bohatera. Czytelniczki też podeszły do książki z dużą większą rezerwą, ale najwierniejsze grono fanek zdążyło napędzić sprzedaż ponad miliona egzemplarzy w pierwszym tygodniu po premierze.

druga-nowa-ksiazka-greya-3

E.L. James postanowiła więc zrobić to jeszcze raz. Na swoim profilu na Facebooku zapowiedziała, że pracuje nad przerobieniem drugiej powieści zatytułowanej „Ciemniejsza strona Greya”. Udostępniła nawet dwustronicowy fragment: monolog wewnętrzny miliardera, który czeka zniecierpliwiony w samochodzie przed budynkiem, gdzie pracuje Anastasia.

Informację o książce zaskoczeni byli nawet wydawcy, dlatego nie są w stanie powiedzieć nic więcej ponad to, co na swoim profilu ujawniła sama autorka. Powieść ma ukazać się w 2017 roku. Można domniemywać, że E.L. James będzie chciała zdążyć do premiery ekranizacji „Ciemniejszej strony Greya”, która zapowiedziana jest na luty. Drugi tom trylogii rozszedł się w wielomilionowym nakładzie i zdążył tak nasycić rynek, że ekranizacja z pewnością nie pociągnie dużej sprzedaży nowego wydania z filmową okładką. „Nowa” książka może jednak spotkać się z o wiele większym zainteresowaniem, czego dowodzą entuzjastyczne komentarze najwierniejszych czytelniczek, jakie można przeczytać na profilu autorki na Facebooku.

Przy okazji do sieci trafił pierwszy pełny zwiastun filmu „Ciemniejsza strona Greya” z Jamie’em Dornanem i Dakotą Johnson. Możecie go obejrzeć poniżej:

Plakat promujący film „Ciemniejsza strona Greya”:

druga-nowa-ksiazka-greya-2

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy