banner ad

Dzisiaj sklepy internetowe w całej Polsce organizują Dzień Darmowej Dostawy

2 grudnia 2014

dzien-darmowej-dostawy-2014
Dzisiaj, tj. 2 grudnia, polskie sklepy internetowe po raz piąty organizują Dzień Darmowej Dostawy. W akcji bierze udział 2550 sklepów, w tym ponad 70 księgarń. Do godziny 23:59 wszyscy czytelnicy mogą zrobić w nich zakupy online szybko, wygodnie i bez ponoszenia kosztów przesyłki.

Głównym celem akcji Dzień Darmowej Dostawy jest zachęcenie jak największej liczby osób do zrobienia zakupów w sieci (jako alternatywy dla odwiedzania tradycyjnych sklepów). Darmowa dostawa dobrze przemawia do osób, które do tej pory nie zamawiały w sieci, ale również dodatkowo zachęca dotychczasowych e-klientów do ponownych zakupów.

W czasie odbywającego się dzisiaj Dnia Darmowej Dostawy 2014 sklepy uczestniczące w akcji oferują wszystkim swoim klientom darmową dostawę zamówień, niezależnie od ich wartości, sposobu płatności i metody dostawy. Czytelników literatury z pewnością najbardziej zainteresują sklepy sprzedające książki i komiksy.

W tym roku do akcji przyłączyło się ponad 70 księgarń. Darmową dostawę oferują m.in. Matras, TaniaKsiazka.pl, Sklep.Gildia.pl i Gigant.pl. Bez kosztów przesyłki można również zamawiać w księgarniach należących do wydawnictw Znak, Agora, PWN, Sine Qua Non, Czarna Owca, Media Rodzina i Smak Słowa, a także w antykwariatach i sklepach specjalistycznych. Pełną listę sklepów znajdziecie na stronie www.dziendarmowejdostawy.pl.

Przed złożeniem zamówienia warto zwrócić uwagę, czy dana księgarnia wprowadziła limit wartości zamówienia. Organizatorzy akcji zezwolili na tego typu ograniczenie z uwagi na występujące wcześniej przypadki dokonywania zakupów o wartości kilku złotych z opcją darmowego kuriera.

Dzień Darmowej Dostawy inspirowany jest akcją Free Shipping Day odbywającą się od 2008 roku w Stanach Zjednoczonych. Co roku przedsięwzięcie cieszy się coraz większą popularnością. W zeszłorocznej edycji Dnia Darmowej Dostawy wzięło udział 2450 sklepów. W trakcie 24 godzin trwania akcji strona www.dziendarmowejdostawy.pl wygenerowała prawie 3 mln przejść na strony sklepów. Z kolei w dniach od 1 do 3 grudnia na stronie Dnia Darmowej Dostawy odnotowano aż 161 tysięcy wizyt i ponad 116 tysięcy użytkowników, którzy średnio spędzali na niej prawie 5 minut. W ankiecie przeprowadzonej wśród sklepów, które wzięły udział w zeszłorocznej akcji, powyżej 90% sklepów zadeklarowało zwiększony ruch na swoich stronach tego dnia, a prawie 80% potwierdziło zwiększoną liczbę zamówień w porównaniu do średniej z listopada. Z kolei ponad 30% sklepów odnotowało więcej niż 100% wzrost sprzedaży w dniu akcji.

Dzień Darmowej Dostawy - 2013

Tematy: , ,

Kategoria: newsy