banner ad

Dziennikarka Anna Wendzikowska zgodziła się przeprowadzić wywiad z… Charlesem Bukowskim

30 kwietnia 2015

wendzikowska-bukowski-wpadka
Słynąca ostatnio z wpadek aktorka i dziennikarka Anna Wendzikowska po raz kolejny wykazała się brakiem wiedzy o współczesnej kulturze i dała się podpuścić prowadzącym poranne pasmo Rock Radia, godząc się na wywiad z… Charlesem Bukowskim.

Rankiem do Wendzikowskiej, która przeprowadza dla stacji telewizyjnej TVN wywiady z najsłynniejszymi gwiazdami filmowymi, zadzwonił Łukasz Sędziński z Rock Radia z dość osobliwą propozycją: „Dzwonię z Teatru Polskiego. Mamy dla pani propozycję poprowadzenia spotkania autorskiego ze znanym literatem. Spotkanie odbędzie się 15 sierpnia 2015 roku”. Zdziwionej tak odległą datą dziennikarce wyjaśnił: „Chcemy pozamykać wszystkie szczegóły już dosyć wcześnie, aby to wszystko wypaliło. Spotkanie będzie z bardzo znaną osobą”. Po chwili dodał: „Wie pani, bo tu chodzi o pana Charlesa Bukowskiego. To jest nie byle jaka persona, więc spotkanie będzie miało rangę naprawdę prestiżową”. Zadowolona z propozycji Wendzikowska odpowiedziała: „To bardzo, bardzo jest mi miło”. Będziński obiecał wysłać jej wszystkie pozycje pisarza, wliczając „Szmirę”, „Hollywood” i ? uwaga – najnowszą pozycję „Jak oszukałem śmierć”.

Dziennikarka próbowała później obrócić całą sytuację w żart, publikując na swoim profilu na Facebooku zdjęcie autora wraz z podpisem: „Wczesny poranek. Stoję w korku. Dzwoni telefon. Propozycja poprowadzenia spotkania z nieżyjącym od 21 lat pisarzem. Charlesem Bukowskim. Nie cenię zbytnio jego twórczości, ale jestem ciekawa tego spotkania. Zawsze otwarta na nowe wyzwania!” Nie jest to jednak pierwsza jej wpadka w ostatnim czasie. Podczas wywiadu z Sigourney Weaver wyszło na jaw, że nie wie, kim jest Jerzy Grotowski. Z kolei w jednym z odcinków „Ugotowanych” uważająca siebie za znawczynię popkultury reporterka nie rozpoznała, że scena z głową konia w łóżku pochodzi z „Ojca chrzestnego”.

Poniżej możecie obejrzeć materiał Rock Radia z Anną Wendzikowską zamieszczony dzisiaj w sieci:

[am]
fot. Youtube/JastrzabPost.pl, Black Sparrow Press

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy