Dzień Darmowej Dostawy dzisiaj w sklepach internetowych w całej Polsce

1 grudnia 2015

dzien-darmowej-dostawy-2015
Ponad 2600 sklepów internetowych przyłączyło się do organizowanego dzisiaj w całej Polsce Dnia Darmowej Dostawy, oferując swoim klientom darmową przesyłkę za dokonane zakupy.

Dzień Darmowej Dostawy inspirowany jest akcją Free Shipping Day odbywającą się w Stanach Zjednoczonych od 2008 roku. Jej głównym celem jest zachęcenie ludzi do robienia zakupów w sieci. W czasie całego dzisiejszego dnia sklepy uczestniczące w akcji oferują wszystkim swoim klientom darmową dostawę zamówień, niezależnie od ich wartości, sposobu płatności i metody dostawy.

W Polsce Dzień Darmowej Dostawy organizowany jest po raz szósty. Jak co roku do akcji przyłączyło się również wiele księgarń i wydawnictw, dając czytelnikom sposobność okazyjnego zakupu książek i komiksów. Darmową dostawę oferują m.in. Matras.pl, TaniaKsiazka.pl, Albertus.pl, Sklep.Gildia.pl, Agito.pl, Ksiazki.org i Eksiegarnia.pl. Bez kosztów przesyłki można również zamawiać w sklepach należących do wydawnictw: Muza, Sine Qua Non (LaBotiga), Znak, Czeskie Klimaty, Egmont, Agora, Prószyński i S-ka, Media Rodzina i grupy wydawniczej Publicat, a także w antykwariatach i sklepach specjalistycznych.

Przed złożeniem zamówienia polecamy zwrócić uwagę, czy dana księgarnia lub sklep wprowadziła minimalną wartość zamówienia. Organizatorzy akcji zezwolili na tego typu ograniczenie (najczęściej wynoszące 20 złotych) z uwagi na występujące wcześniej przypadki dokonywania zakupów za kilka złotych z opcją darmowego kuriera.

W akcji tradycyjnie nie biorą udziału księgarnie sprzedające e-booki. Dlaczego? Ponieważ, jak same podkreślają, u nich darmowa „dostawa” obowiązuje przez cały rok.

Z raportu opublikowanego przez firmę badawczą PMR Consulting & Research wynika, że bezpłatna przesyłka jest motorem zakupów w Internecie. Aż u 90% kobiet stanowi ona czynnik wpływający na wybór miejsca zakupów w sieci. W ankiecie przeprowadzonej wśród wybranych sklepów, które wzięły udział w zeszłorocznej akcji, powyżej 90% z nich zadeklarowało zwiększony ruch na swoich stronach tego dnia, a prawie 80% potwierdziło zwiększoną liczbę zamówień w porównaniu do średniej z listopada. Z kolei ponad 30% sklepów odnotowało więcej niż 100% wzrost sprzedaży w dniu akcji.

Pełną listę sklepów biorących udział w Dniu Darmowej Dostawy znajdziecie na stronie: www.dziendarmowejdostawy.pl.

[am]
fot. Will Lion

Tematy: , ,

Kategoria: newsy