banner ad

Dwie zupełnie nowe książki na temat świata Harry?ego Pottera zapowiedziane na październik

19 lipca 2017


Magiczne wieści! Wydawnictwo Bloomsbury zapowiada dwie zupełnie nowe książki poświęcone Harry?emu Potterowi i uniwersum stworzonemu przez J.K. Rowling. Światowa premiera obu publikacji zapowiedziana jest na październik.

Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez wydawcę, pierwsza z książek zatytułowana będzie „Harry Potter: A History of Magic, The Book of the Exhibition”. Ma ona przybliżyć czytelnikom przedmioty nauczane w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Z kolei druga, „Harry Potter: A Journey Through a History of Magic”, ma pomóc zgłębić historię zaklęć, magicznych stworzeń, czarodziejów i czarownic.

Nie wiadomo jeszcze, kto jest autorem zapowiadanych książek i czy ich treść będzie choćby częściowo zbieżna z materiałami zamieszczonymi w serii trzech ebooków wydanych w zeszłym roku przez Pottermore. Przypomnijmy, że zawierały one krótkie historie o czarodziejach i Hogwarcie, które Rowling pisała na potrzeby swego portalu.

Premiery tego typu publikacji wiążą się zazwyczaj z ważnymi wydarzeniami. Tak jest i tym razem – oficyna Bloomsbury świętuje 20-lecie wydania powieści „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Bezpośrednią przyczyną wydania książek będzie zaś otwarcie w Bibliotece Brytyjskiej specjalnej wystawy „A History of Magic” poświęconej czarodziejskiemu uniwersum J.K. Rowling. Wystawę zwiedzać będzie można od 20 listopada 2017 roku do 28 lutego 2018 roku. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy zapowiadane publikacje trafią do sprzedaży w naszym kraju.

[mw,am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy