Drugi pełnometrażowy album z nowymi przygodami Kajka i Kokosza zapowiedziany na czerwiec. Poznaj fabułę i zobacz przykładowe plansze

7 kwietnia 2021

Kajko i Kokosz będą bohaterami kolejnego pełnometrażowego albumu! Po „Królewskiej konnej” z 2019 roku wydawnictwo Egmont Polska zapowiada na czerwiec premierę komiksu „Zaćmienie o zmierzchu”. Za kontynuację kultowej serii po raz drugi odpowiadają znani polscy scenarzyści i rysownicy: Maciej Kur, Sławomir Kiełbus i Piotr Bednarczyk.

Fabuła albumu „Zaćmienie o zmierzchu” będzie odnosić się do tytułowego zjawiska. Kiedy zbliża się zaćmienie, nikt nie może spać spokojnie. Kajko i Kokosz, którzy prześladowani są przez tajemniczą i groźną zjawę. Mirmił i Lubawa, których odwiedza Wojmił przynoszący niezwykłą wiadomość. Łamignat, próbujący odnaleźć swoją maczugę. Nawet Zbójcerze podejrzewają, że coś opętało Hegemona, bo zachowuje się zupełnie inaczej niż zwykle. Aby opanować sytuację, Kajko i Kokosz będą musieli wziąć udział w wielkiej wyprawie, łyknąć specjalny eliksir Jagi i zorganizować… wesele.

„Zaćmienie o zmierzchu” to już drugi pełnometrażowy album z nowymi przygodami Kajka i Kokosza. Artyści kontynuują serię w swoim stylu, ale z zachowaniem ducha oryginału. W komiksach nie brak wszystkiego tego, za co czytelnicy kochali opowieści Janusza Christy – czarów, bijatyk i humoru. A także wielu nowych pomysłów, zarówno rozwijających stare wątki, jak i poszerzających świat znany z poprzednich albumów.

„Kajko i Kokosz” to jedna z najbardziej znanych polskich serii komiksowych. Ostatnio przeżywa kolejną falę popularności za sprawą serialu animowanego zrealizowanego dla platformy Netflix. Przy produkcji tej pracowali twórcy „Zaćmienia o zmierzchu” – scenarzysta Maciej Kur i rysownik Sławomir Kiełbus.

Poniżej możecie zobaczyć dwie plansze i okładkę albumu „Zaćmienie o zmierzchu”. Premiera komiksu zapowiedziana jest na 16 czerwca.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy