Donna Regina nagrała utwór inspirowany „Wielkim Gatsbym”

23 maja 2014

donna-regina-gatsby
Niemiecka grupa avant-popowa Donna Regina promuje nową, dwunastą płytę „Holding The Mirror For Sophia Loren” utworem „Gatsby”, który powstał z inspiracji klasyczną powieścią F. Scotta Fitzgeralda.

Jak przyznała w wywiadzie dla Deutschlandfunk wokalistka kapeli, Regina Janssen, miała okazję przeczytać książkę, gdyż uwielbia prozę Fitzgeralda. Zawsze uważała tragiczną historię nieszczęśliwej miłości Gatsby?ego do Daisy za piękną. Oglądała również w kinie z przyjaciółką ostatnią ekranizację powieści w reżyserii Baza Luhrmanna. Następnego ranka przyjaciółka wysłała do niej z pracy maila, zwierzając się, że tego dnia wszystko idzie jej nie tak, dlatego czuje się jak Gatsby i najlepiej byłoby ją zastrzelić. Słowa te stały się zalążkiem piosenki, którą możecie posłuchać poniżej.

Donna Regina zaistniała na niemieckiej scenie avant-popowej z początkiem lat dziewięćdziesiątych. Grupę tworzą Regina Janssen (vocal), Günther Janssen (gitary) oraz Steffen Irlinger (dźwięki elektroniczne i sample). Debiutancki album grupy „Lazing Away” ukazał się w roku 1992, wzbudzając szczególne zainteresowanie w Japonii, gdzie jeden z utworów został wykorzystany w reklamie Nissana. Do tej pory Donna Regina wydała dwanaście albumów. Zespół doskonale znany jest polskim słuchaczom muzyki alternatywnej. Od lat przyjeżdża do nas na trasy koncertowe, a dystrybucją płyt na terenie kraju zajmuje się Gusstaff Records.

Poniżej możecie posłuchać „Gatsby?ego” Donny Reginy, przy czym musimy zastrzec, że sam klip nie ma nic wspólnego z książką Fitzgeralda:

Tematy: , , ,

Kategoria: muzyka, newsy