banner ad

Dom, w którym Stephen King wpadł na pomysł napisania „Cmętarza zwieżąt”, wystawiony na sprzedaż

5 sierpnia 2017


113-letni dom w Orrington, około 15 minut na południe od Bangor w stanie Maine, gdzie Stephen King wpadł na pomysł napisania „Cmętarza zwiężąt”, został wystawiony na sprzedaż.

King wraz z rodziną wynajmował dom pod koniec lat 70., gdy wykładał na Uniwersytecie Maine. Nieruchomość, podobnie jak wiele sąsiednich, znajdowała się przy ruchliwej drodze, przez co pod kołami samochodów ginęło wiele zwierząt domowych. Okoliczne dzieci zbudowały im cmentarz w pobliskim lesie.

Pewnego dnia najmłodszy syn Kinga, Owen, postanowił wyrwać się na wolność i puścił się pędem przez trawnik w kierunku drogi. Rodzicom udało się złapać chłopca, zanim wybiegł na jezdnię, ale oboje najedli się strachu. O tym, jak niebezpieczna jest to trasa, przekonali się już niebawem, gdy kot, należący do córki Kinga Naomi, został przejechany przez ciężarówkę. Pisarz pochował wtedy zwierzaka na wspomnianym cmentarzu i wspólnie z rodziną odprawił mu ceremonię pogrzebową.

Przeżycia te zainspirowały Kinga do napisania powieści „Cmętarz zwiężąt” (wcześniej wydanej po polsku jako „Smętarz dla zwierzaków”), jednej z najstraszniejszych w jego dorobku. Z kolei powieść zainspirowała filmowców do nakręcenia dwóch filmów, zaś zespół Ramones skomponował do pierwszego z nich piosenkę o tym samym tytule.

Dom w Orrington składa się z dwóch kondygnacji, posiada duży salon, cztery sypialnie, trzy łazienki, dwa kominki, spiżarnię i całoroczną werandę z oddzielnym mieszkaniem nad garażem. Niestety pobliski cmentarz dla zwierząt, o ile nadal istnieje, nie posiada magicznych właściwości opisanych w książce.

Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 255 tysięcy dolarów, a dla miłośników Stephena Kinga stanowi to okazję, aby zobaczyć, gdzie zrodził się pomysł na jedną z jego najsłynniejszych powieści.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy