banner ad

Do sprzedaży trafia kolekcja gadżetów z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem

17 października 2014

tytusowe-gadzety-1
Ukazujący się od 1957 roku „Tytus, Romek i A’Tomek” ciągle zachwyca i cieszy kolejne pokolenia. Teraz fani kultowej serii komiksów autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego, mogą kupić w Empiku praktyczne gadżety z nadrukiem wybranych scen z udziałem trójki tych bohaterów. Do sprzedaży trafiły m.in. koszulki, kubki termiczne, skarpetki i podkładki pod laptopa.

„Tytus, Romek i A?Tomka” to najdłużej ukazująca się seria komiksowa w Polsce. Kolejne księgi (do tej pory ukazało się ich w sumie 39) opowiadają o przygodach człekokształtnej małpy ? Tytusa de Zoo i jego wiernych przyjaciół a zarazem opiekunów ? dwóch harcerzy: Romka i A?Tomka. Błyskotliwy i absurdalny humor oraz ogromna wartość edukacyjna przyczyniły się do tego, że komiks szybko zyskał wielu miłośników.

„Zaczyna się nie wiadomo kiedy (ja osobiście pierwszego kontaktu z 'Tytusem’ nawet nie pamiętam), jako dzieciak przeglądasz wpierw lektury starszego brata. Stare już wtedy, wymięte, otwierane na bok książeczki. Wzmocnione po bokach zżółkłym skoczem. Dlaczego co druga strona jest czarno-biała? Czy lepszy trąbkolot, czy prasolot? O, tu jest instrukcja rysowania Tytusa: kółko, jedno, drugie, dwie kropki na oczy, po bokach uszy i gotowe. No i oczywiście na podwórku czy w przedszkolu każdy musi się zadeklarować: wolisz Tytusa czy Kajka i Kokosza? Potem już sam kupujesz kolejne księgi, bo Papcio nie próżnuje. Jest już pełen kolor, czasy gwizdkolota, okaryny i wkrętacza. Potem, naprawdę, ale to naprawdę, nie wiadomo kiedy, mija kilka lat i wtem!… masz czterdziestkę na karku, a w 'Wiadomościach’ mówią o 90-tych urodzinach Papcia Chmiela i o jego najnowszych planach wydawniczych” ? mówi Paweł Kłudkiewicz, grafik i „tytusolog”.

I właśnie na sentymenty niezliczonych pokoleń, która przez lata zaczytywały się i zaczytują komiksami Papcia Chmiela liczy Empik, wprowadzając do sprzedaży kolekcję gadżetów z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem. W salonach sieci znajdziemy bruliony B5, plastikowe kubki termiczne, pudełka i torby prezentowe, koszulki, skarpety, neoprenowe etui oraz podkładki pod laptopa. Kolekcja ukazuje się w ramach projektu Empiku „Strefa Sztuki”. Jej partnerem jest Wydawnictwo Prószyński i S-ka, a patronem ? sam Papcio Chmiel.

Na zdjęciach załączonych do newsa możecie zobaczyć, jak wyglądają gadżety z „Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem”:

tytusowe-gadzety-2

tytusowe-gadzety-3

tytusowe-gadzety-4

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy