David Lynch opublikuje wspomnienia

19 października 2015

lynch-opublikuje-wspomnienia
Reżyser David Lynch podjął współpracę z dziennikarką Kirstine McKenna, aby spisać wspomnienia, w których odniesie się do licznych „bzdur”, jakie na temat jego życia i pracy pojawiały się przez lata w mediach.

„Istnieje wiele bzdur na mój temat w książkach i w Internecie. Chcę zebrać wszystkie prawdziwe informacje w jednym miejscu, więc jeśli ktoś zechce się czegoś dowiedzieć, znajdzie to właśnie tam. I nie chciałbym zrobić tego z nikim innym niż z Kristine. Znamy się od dawna i wiem, że ona zrobi to dobrze” ? powiedział reżyser.

Oczywiście, jak na Lyncha przystało, nie będzie to tradycyjna autobiografia. Książka oparta zostanie na wywiadach z około dziewięćdziesięcioma przyjaciółmi, członkami rodziny i współpracownikami reżysera, które przeprowadzi McKenna. Następnie zostaną one połączone ze wspomnieniami Lyncha.

Obecnie reżyser pracuje nad trzecim sezonem kultowego serialu „Miasteczko Twin Peaks”, który wstępnie zapowiadany jest na przełom 2016 i 2017 roku. Mniej więcej w tym samym czasie wydawnictwo Canongate opublikuje książkę Lyncha i McKenna.

[aw]
fot. Alessandro/Flickr

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy