banner ad

Dave Eggers opublikował? zasłonę prysznicową

11 stycznia 2012


Dave Eggers, znany polskim czytelnikom m.in. z ?Dzikich stworów?, opublikował opowiadanie na zasłonie prysznicowej.

Tekst będący monologiem wewnętrznym zasłony prysznicowej jest zarazem 16 numerem magazynu ?The Thing?, które ukazuje się co kwartał, za każdym razem w formie innego obiektu. Numer napisany przez Eggersa, z racji swojej treści ukazał się jako zasłona prysznicowa, którą można czytać podczas kąpieli. Istnieje też możliwość zawieszenia jej odwrotnie, tak aby oddawać się lekturze przy szczotkowaniu zębów lub korzystaniu z toalety.

deska do krojenia Starlee Kine?a

Każdego roku ?The Thing? zaprasza czterech twórców (scenarzystów, pisarzy, artystów, muzyków i filmowców) do „stworzenia użytecznego przedmiotu, który w jakiś sposób łączyłby się z tekstem”. Zasłona prysznicowa Eggersa to kolejny ? po okularach z tekstem na oprawkach od Jonathana Lethema czy opowiadaniu na desce do krojenia od producenta radiowego Starlee Kine?a ? pomysł zrealizowany w ramach projektu. W tym roku mają się jeszcze pojawić numery w wykonaniu artystów Davida Shrigley?a i Shannon Ebner oraz reżysera Mike?a Millsa (?Debiutanci?).

Opowiadanie-zasłona kosztuje 65 dolarów. Egzemplarz można zamówić na stronie internetowej czasopisma. Zainteresowanym polecamy pośpieszyć się, gdyż większość archiwalnych numerów jest już wyprzedana.

Tagi: , , , ,

Kategoria: newsy