Dan Brown pisze nową powieść z Robertem Langdonem. Premiera w 2017

28 września 2016

nowa-powiesc-dana-browna
Dan Brown pracuje nad kolejną powieścią z Robertem Langdonem, historykiem i profesorem Uniwersytetu Harvarda, który wplątuje się w rozwiązywanie mrocznych zagadek. Książka nosi tytuł „Origin” (z ang. „Geneza”), a jej premiera zapowiedziana jest na 26 września 2017 roku.

Nie ujawniono jeszcze zbyt wiele o fabule powieści, ale wydawca zapewnił, że znajdą się w niej wszystkie tematy charakterystyczne dla twórczości Browna, jak symbologia, nauka, religia, historia, sztuka i architektura. Rozszyfrowując nową tajemnicę, Robert Langdon dotrze „do niebezpiecznego przecięcia dwóch odwiecznych pytań ludzkości i przełomowego odkrycia, które udzieli na nie odpowiedzi”.

Brown należy do najpopularniejszych anglosaskich pisarzy. Jego sześć dotychczas wydanych książek sprzedało się w nakładzie przekraczającym 200 milionów egzemplarzy. Ostatnia nosi tytuł „Inferno” i ukazała się w 2013 roku. Powodem tak długiej przerwy nie jest jednak brak weny u pisarza.

W wywiadzie udzielonym w 2014 roku Brown powiedział, że ma mnóstwo pomysłów na nowe powieści. „Z każdej książki, którą piszę, rodzą się pomysły na kolejne trzy albo cztery, więc nie braknie materiału dla Roberta Langdona na tym świecie. Symbole, religia, spiski ? wszystko to stanowi bogaty świat do odkrycia” ? wyjaśnił autor. „Chciałbym tylko pisać te książki szybciej. Myślę, że wielu autorów ma lepsze tempo, ale nie ja. To wymaga ogromnej ilości badań. Na każdą jedną stronę, którą możecie przeczytać w książce, piszę dziesięć, które są wyrzucane do kosza. Nie wiem więc, jak wiele książek zdążę jeszcze napisać”.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy