Czytelnicy wybrali Ebooka Roku 2013. Wybór jurorów poznamy 10 kwietnia

2 kwietnia 2014

ebook-roku-2013-wybrany
Znamy już tytuł książki, która otrzyma miano Ebooka Roku 2013. Wygrał poradnik „Jak stać się szczęśliwym człowiekiem” Anny Kęskiej. Na zwycięską książkę oddano aż 1040 głosów. Wręczenie nagrody odbędzie się 10 kwietnia podczas uroczystej gali w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach. Wtedy też poznamy wybór jurorów w kategoriach Najlepsza Fabuła Roku 2013, Najlepszy Poradnik Roku 2013 i Najlepszy Self-pub Roku 2013.

Ebook Roku to konkurs, który wystartował w styczniu 2013 roku. Jego celem było wyłonienie najlepszych książek elektronicznych, wydanych w 2013 roku oraz promowanie czytelnictwa elektronicznego. Do konkursu wydawcy i autorzy zgłosili aż 95 książek ? wśród nich można było znaleźć zarówno pozycje wydane przez uznane wydawnictwa (Wydawnictwo Dolnośląskie, Zielona Sowa, Helion), jak i teksty opublikowane przez niezależnych autorów.

„Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tak dużym odzewem na nasz konkurs” ? mówi Ahsan Ridha Hassan, prezes Wydaje.pl. „Spodziewaliśmy się kilkudziesięciu zgłoszeń, ale tak duże zaangażowanie czytelników, wydawnictw, partnerów i patronów konkursu upewnia nas, że ebooki mają potencjał i są chętnie czytane”.

Tytuł Ebooka Roku 2013 zdobyła książka wybrana w trakcie internetowego głosowania czytelników, ale to nie koniec wyróżnień. W marcu odbyło się głosowanie jury, złożonego z prof. Aliny Świeściak (redaktor ?Opcji?, pracującej w Instytucie Nauk o Literaturze Polskiej UŚ), Dawida Kujawy (poety i krytyka literackiego), Marty Kociszewskiej (przedstawicielki Nexto.pl), Katarzyny Domańskiej (przedstawicielki Legimi.com) i Aleksandra Sowy (niezależnego pisarza). Jury miało za zadanie wybranie najlepszego ebooka w trzech kategoriach: Najlepsza Fabuła Roku 2013, Najlepszy Poradnik Roku 2013 i Najlepszy Self-pub Roku 2013. Wyniki ich obrad poznamy 10 kwietnia o godzinie 17.00 podczas gali w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach. W trakcie gali odbędzie się uroczyste wręczenie statuetek oraz dyskusja na temat przyszłości ebooków. W dyskusji wezmą udział literaturoznawcy, wydawcy i autorzy. Oprawę muzyczną zapewni Sebastian Pypłacz, znany z takich projektów jak Meet the Ambient, Pan Stian i Fantazman.

Na galę organizatorzy serdecznie zapraszają studentów, miłośników literatury i wszystkie osoby zainteresowane elektroniczną stroną rynku wydawniczego.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy