Czeski browar Staropramen stworzył nalewak do piwa sterowany maszyną do pisania

31 października 2015

nalewak-do-pisania-1
Czeski browar Staropramen znalazł sposób na połączenie przyjemności z nieco już staroświeckiego sposobu pisania z pokrzepieniem płynącym ze spożywania świeżo nalanego piwa. Firma opracowała pierwszy na świecie nalewak do piwa sterowany za pomocą maszyny do pisania.

Dla pisarza nie ma chyba nic gorszego niż wpatrywanie się w pustą kartkę papieru. O ileż lepiej przebiegałby proces twórczy, gdyby motywacja znajdowała się w zasięgu ręki. Z takiego założenia wyszedł browar Staropramen, konstruując prekursorski model nalewaka o nazwie TapWriter, który podłączony został do maszyny do pisania. Z każdym uderzeniem w klawisz z kranu wydostaje się niewielki strumyk piwa. Żeby więc napełnić kufel złocistym trunkiem, wsunięta w maszynę kartka musi pokryć się tekstem.

nalewak-do-pisania-2

Oczywiście zamiarem czeskiego browaru nie było wpędzić wszystkich pisarzy w nałóg. Staropramen stara się promować swoją markę piwa wśród wyrobionych kulturalnie klientów zainteresowanych teatrem, muzyką jazzową i literaturą. Nalewak podłączony do maszyny do pisania zaprezentowano więc niedawno na stoiskach podczas festiwali literackich, muzycznych, filmowych i teatralnych w Rumunii, gdzie cieszył się ogromną popularnością. Po zainstalowaniu pomysłowego urządzenia firma odnotowała wzrost ruchu na swoim stoisku o 330 procent.

nalewak-do-pisania-3

Wszyscy początkujący autorzy, którzy za pomocą TapWritera napisali krótkie opowiadanie lub wiersz na maszynie, otrzymywali za darmo piwo, jakie udało im się nalać dzięki twórczemu wysiłkowi. Co więcej, powstałe przy tej okazji teksty zostały potem wydrukowane na podkładkach do piwa i rozdawane osobom, które zamówiły trunek na stoisku.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy