banner ad

Colum McCann pobity. Chciał pomóc kobiecie

4 lipca 2014

colum-mccann-pobity
Colum McCann, wielokrotnie nagradzany irlandzki pisarz mieszkający w Nowym Jorku, znany dobrze polskim czytelnikom m.in. z powieści „Niech zawiruje świat”, doznał poważnych obrażeń twarzy podczas zatargu, do jakiego doszło w nocy w sobotę na skraju campusu Uniwersytetu Yale.

Zgodnie z relacjami świadków zdarzenia pisarz próbował pomóc kobiecie, którą ktoś, prawdopodobnie jej towarzysz, pchnął na ziemię. McCann podszedł, aby pomóc poszkodowanej. Spytał, czy ma zadzwonić na policję, namawiał ją, aby to zrobić, ale kobieta odmówiła. Kiedy odchodził, został brutalnie zaatakowany bez ostrzeżenia przez wspomnianego mężczyznę, w efekcie czego doznał poważnego wstrząsu mózgu, ma złamaną kość policzkową i połamane zęby.

Jak wyjaśnił McCann w oświadczeniu dla prasy cytowanym przez „Irish Times”, ironią w tym wszystkim jest fakt, że przyjechał właśnie na konferencję na temat empatii, jaka odbywała się na Uniwersytecie Yale. Pisarz zauważył, że skoro coś takiego zdarzyło się na skraju jednego z największych na świecie campusów uczelnianych, dowodzi to powszechności tego typu sytuacji.

Policja nie złapała jeszcze napastnika, ale według pisarza jest to tylko kwestią czasu, gdyż dysponują materiałem dowodowym z kamer wideo oraz dość szczegółowymi zeznaniami świadków zdarzenia.

fot. Brendan Bourke

Tematy: ,

Kategoria: newsy