banner ad

Co by było, gdyby Zack Snyder nakręcił ekranizację klasycznych dzieł literackich?

1 września 2016

ekranizacje-powiesci-zacka-snydera
Specjalizujący się w parodiach nowojorski filmowiec Patrick H. Willems postanowił przekonać się, jak reżyser Zack Snyder, znany głównie z ekranizacji kultowych komiksów, sprawdziłby się w adaptacjach trzech klasycznych dzieł literackich: „Buszującego w zbożu”, „Dumy i uprzedzenia” oraz „Drzewa, które umiało dawać”.

Czasy, kiedy Zack Snyder zachwycał ekranizacjami „300” Franka Millera oraz „Strażników”Alana Moore?a i Dave?a Gibbonsa, dawno już minęły, a reżyser za swoje ostatnie filmy częściej obrywa baty, niż zbiera pochwały, jednak nie można mu odmówić charakterystycznego, z miejsca rozpoznawalnego i oszałamiającego wizualnie stylu.

W jednym z wywiadów promujących swoją najnowszą produkcję, „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, Snyder wyjawił, że jego marzeniem byłoby zrobienie filmu na podstawie „Źródła” Ayn Rand. Informacja ta zmotywowała Patricka H. Willemsa do nakręcenia parodystycznego filmiku, który pokazywałby, jak wyglądałyby ekranizacje innych trzech klasycznych powieści ? „Buszującego w zbożu” J.D. Salingera, „Dumy i uprzedzenia” Jane Austen oraz „Drzewa, które umiało dawać” Shela Silversteina ? gdyby zrealizował je Zack Snyder.

Mroczny, poważny ton, ujęcia w zwolnionym tempie czy dramatyczne sceny rozgrywające się w strugach deszczu ? to znane chwyty filmowe Snydera, które wykorzystał w swojej parodii Patrick H. Willems. Z jakim efektem?

Materiał w wersji anglojęzycznej możecie obejrzeć poniżej:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film, newsy