Ciało pisarki Helen Bailey znaleziono w ukrytym szambie. Śledczych na trop naprowadzili sąsiedzi

25 lipca 2016

cialo-helen-bailey-znalezione
Podczas posiedzenia, które odbyło się w sądzie koronnym w St Albans, sędzia Andrew Bright poinformował, że ciało zaginionej pisarki Helen Bailey oraz jej psa znaleziono w ukrytym szambie na terenie posesji. Niewiele brakowało, aby miejsce to zostało przeoczone przez policję. Śledczych na trop naprowadzili sąsiedzi.

Jak informuje brytyjski dziennik „Daily Mail”, kiedy długotrwałe poszukiwania nie przyniosły skutków, sąsiedzi poinformowali funkcjonariuszy, że na terenie posesji znajduje się kryte szambo, które ich zdaniem powinno zostać przeszukane. „Powiedzieliśmy im, że osoba, która mieszkała tam wcześniej, zwykła żartować, że ma idealne miejsce do ukrycia zwłok” ? opowiada Nicki McGrath, która wraz z matką mieszka w sąsiednim domu. „Starszy oficer przyszedł do nas następnego ranka i powiedziałyśmy mu, co wiemy. Wtedy moja mama zadzwoniła do poprzedniego właściciela tego domu i śledczy mógł porozmawiać bezpośrednio z nim”.

Okazało się, że policja opróżniła jedynie zbiornik przelewowy w starej studni w ogrodzie, myśląc, że to wszystko. Były właściciel poinformował ich jednak, że szambo właściwe znajduje się pod garażem na tyłach domu. Chwilę później śledczy natknęli się na ciało.

Partner pisarki, 55-letni Ian Steward, usłyszał zarzut morderstwa i ukrycia jej ciała, a także wprowadzenia w błąd policji. Oskarżony słuchał w milczeniu zarzutów za pośrednictwem łącza wideo, przebywając w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów więzieniu w Bedford. Sędzia ustalił datę rozpoczęcia rozprawy na 14 października. Wtedy też Ian Steward będzie mógł odpowiedzieć na zarzuty. Proces rozpocznie się 9 stycznia i ma potrwać od siedmiu do dziesięciu dni.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy