banner ad

Chuck Palahniuk wydaje książkę do kolorowania

13 czerwca 2016

kolorowanka-chucka-palahniuka-1
Moda na kolorowanki dla dorosłych dosięgła też Chucka Palahniuka. Autor „Podziemnego kręgu” zapowiedział na jesień publikację pierwszej swojej książki, która będzie przeznaczona do kolorowania.

Palahniuk nie idzie tropem innych autorów tego typu publikacji i nie traktuje książki do kolorowania jako łatwej metody na zarobek. „Bait: Off-Color Stories for You to Color” ma tym różnić się od innych podobnych pozycji na rynku, że znajdzie się w niej osiem zupełnie nowych opowiadań, do których ośmioro znanych rysowników komiksowych narysuje łącznie pięćdziesiąt czarno-białych ilustracji, które każdy czytelnik będzie mógł pokolorować wedle własnego uznania.

„Mam wielu kreatywnych czytelników, więc czuję się podekscytowany, że mogę ich włączyć w proces opowiadania historii. Zamiast posłużyć jako zwykły podarunek, który można kupić i komuś sprezentować, ?Bait? pozwoli dającemu albo obdarowanemu spersonalizować gotową książkę. Ilustracje obejmują szeroki wachlarz, od zachwycających po szokujące” ? pisze Palahniuk, zapowiadając, że książka na zawsze zmieni oczekiwania ludzi wobec zbiorów opowiadań i kolorowanek.

Do projektu zaproszeni zostali tacy rysownicy komiksów, jak Lee Bermejo („Joker”, „Luthor”, „Strażnicy: Początek”), Duncan Fegredo („Hellboy”) czy Joëlle Jones („Lady Killer”). Książka ukaże się w Stanach 26 października nakładem Dark Horse Books. Miejmy nadzieję, że doczekamy również polskiej publikacji.

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe ilustracje do kolorowania, jakie znajdą się w „Bait: Off-Color Stories for You to Color”.

Rysunek do kolorowania Duncana Fegreda:

kolorowanka-chucka-palahniuka-2

Rysunek do kolorowania Kirbi Fagan:

kolorowanka-chucka-palahniuka-3

Rysunek do kolorowania Steve’a Morris:

kolorowanka-chucka-palahniuka-4

[am]
rys. Dark Horse
źródło: BuzzFeed

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy