Chuck Palahniuk czyta „Podziemny krąg” w wersji dla dzieci

24 czerwca 2015

podziemny-krag-dla-dzieci
W końcu możesz podzielić się z dziećmi treścią ulubionych książek! Serwis Mashable.com nakłonił Chucka Palahniuka do przeczytania przed kamerą swej głośnej powieści „Podziemny krąg” w wersji dla najmłodszych.

Klip jest oczywiście prześmiewczy. Pisarz czyta maluchom na dobranoc historię o chłopcu bez imienia, który nie mógł spać i razem z wymyślonym przyjacielem założył „Klub wygłupów”. W tle słyszymy pozytywkową melodię, która ma ukołysać dzieci do snu. Tymczasem Palahniuk musi co chwilę przywoływać się do porządku i przypominać sobie, że nie może się emocjonować i przeklinać, ponieważ tym razem jego odbiorcy są dużo młodsi niż zazwyczaj.

Niestety, książeczka „Podziemny krąg dla dzieci” w rzeczywistości nie istnieje. Jednak pomysł na podobne pozycje literackie pojawia się w sieci już od dawna. Kilka lat temu ilustrator Bob Staake stworzył serię okładek fikcyjnych książek dla niegrzecznych dzieci, która spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem wśród internautów. Pierwsi autorzy i wydawcy już zaczynają dostrzegać potencjał kryjący się w tego typu historiach. Przykładem może być oficyna One Peace Books, która w 2013 roku opublikowała „Mojego pierwszego Kafkę”, czyli trzy opowiadania Franza Kafki przełożone na język dla dzieci.

Poniżej możecie posłuchać Chucka Palahniuka czytającego „Podziemny krąg dla dzieci”:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy