Chris Riddell opatrzył własny egzemplarz „Mitologii nordyckiej” Gaimana ilustracjami. Fani domagają się wydania książki

27 czerwca 2018


Czytasz książkę i brakuje ci w niej sugestywnych ilustracji, dodających historii kolejnego wymiaru? Nic prostszego. Jeśli posiadasz talent, narysuj je sobie sam. Tak uczynił brytyjski ilustrator Chris Riddell z własnym egzemplarzem „Mitologii nordyckiej” Neila Gaimana. Zobaczcie efekt.

Riddell dobrze zna Gaimana. To jego ilustracje zdobią takie książki pisarza, jak „Na szczęście mleko” czy „Odd i lodowi olbrzymi”. Artysta przygotowuje również oprawę graficzną zapowiadanej na wrzesień publikacji zatytułowanej „Art Matters” (z ang. „Sztuka ma znaczenie”), która ma zawierać fragmenty wypowiedzi, wierszy i artykułów twórcy „Sandmana” poświęconych znaczeniu sztuki w życiu ludzi.

Kiedy więc w ręce Riddella wpadła „Mitologia nordycka” napisana przez Gaimana, a nie znalazł w niej żadnych ilustracji zdobiących liczne wydania jego książek, zaczął własnoręcznie ozdabiać egzemplarz. Projekty spodobały się nie tylko autorowi, ale też licznym fanom, którzy zaczęli zasypywać autora prośbami o nowe wydanie tej pozycji w takiej formie. Czy do publikacji książki dojdzie? Tego nie wiemy, ale możemy zobaczyć szkice, które wykonał Riddell.

Ilustrator już wcześniej wykonał podobne prace do greckich „Mitów” Stephena Fry’a. Jak przekonacie się poniżej, w konwencji tej czuje się doskonale.


Okładka polskiego wydania „Mitologii nordyckiej” Neila Gaimana:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy