banner ad

Chińczyk chciał wynieść w spodniach z księgarni 10 książek

14 kwietnia 2016

chinczyk-w-spodniach-ksiazki
Pracownicy jednego z oddziałów sieci księgarni Xinhua w chińskim mieście Weinan przyłapali na gorącym uczynku złodzieja, który chciał wynieść w spodniach ze sklepu aż dziesięć książek.

Sprawcą okazał się mężczyzna w średnim wieku o nazwisku Luo. Zaszył się w cichym zakątku na górnym poziomie księgarni, w dziale z literaturą technologiczną, i rozglądając się po sklepie, pakował sobie książki do spodni. Nie wiedział, że jego podejrzane zachowanie przyciągnęło uwagę sprzedawczyni, która zaczęła obserwować go na monitoringu.

Dla zachowania pozorów Luo zapłacił za jedną książkę i skierował się do wyjścia. Kiedy już miał przekroczyć próg sklepu, sprzedawczyni podeszła do niego w asyście ochroniarza i zapytała, czy posiada przy sobie jeszcze jakieś inne książki oprócz tej zakupionej. Mężczyzna zaprzeczył.

Jakie było zdziwienie pracowników, gdy znaleźli przy nim aż 10 książek o łącznej wadze blisko 7 kilogramów i wartości 900 juanów (ponad 500 złotych). Wszystkie pozycje, które chciał wynieść w spodniach, dotyczyły mechaniki. Luo przyznał policji, że zamierzał odsprzedać książki znajomemu, który ich potrzebował.

[am]
źródło: Daily Mail

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy