banner ad

Chce pracować w wydawnictwie. Przygotował swoje cv w formie „książki”

29 listopada 2013

życiorys jako książka
Amerykanin Andy Reynolds znalazł ciekawy sposób, aby znaleźć pracę na rynku wydawniczym. W tym celu swój życiorys przygotował w formie wirtualnej książki.

Po tym jak w czerwcu tego roku Reynolds stracił pracę jako wiceprezes ds. marketingu w jednym z nowojorskich wydawnictw, zabrał się natychmiast za rozsyłanie swojej oferty do potencjalnych pracodawców. Jak jednak zauważa, z każdym wysyłanym podaniem czuł się coraz bardziej ?niewidoczny? pośród innych, podobnych ofert. Z racji tego, że posiadał już doświadczenie w branży wydawniczej, zdecydował się przygotować swój życiorys w formie wirtualnej książki.

Teraz każde wydawnictwo, oprócz listu motywacyjnego z cv, otrzymuje od niego link do strony, na której można przeczytać jego ?książkę?. Zdaniem Reynoldsa przygotowanie życiorysu w takiej formie pomaga nie tylko zwrócić uwagę potencjalnego pracodawcy, ale także przyjrzeć się krytycznie swoim dokonaniom, odzyskać poczucie kontroli, przekonanie i spokój, jakie przydadzą się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Reynolds już wcześniej korzystał z oryginalnych sposobów wyróżnienia się na rynku pracy. Jednego roku wysłał do szefa brytyjskiej firmy zajmującej się sprzedażą muzyki cyfrowej 11 lustrzanych kul dyskotekowych (dziesięć 5-centrymetrowych i jedną dużą, 25-centrymetrową). Innym razem przekazał firmie marketingowej kubki do kawy z podrasowaną wersją ich loga, które pozwoliłoby dotrzeć do nowej grupy odbiorców. Ten drugi pomysł umożliwił mu ważne spotkanie, choć, jak zastrzega, firma nie była w stanie go zatrudnić. Czy książkowy życiorys spełni swoje zadanie i pomoże Reynoldsowi znaleźć pracę? Możecie to ocenić jako hipotetyczni pracodawcy, przeglądając poniżej jego książkowy życiorys:

Tematy: ,

Kategoria: newsy