banner ad

Charlaine Harris pracuje nad nowym cyklem książek

5 listopada 2013

Harris pisze nową serię
Autorka bestsellerowych książek o kelnerce-telepatce Sookie Stackhouse nie żałuje zakończenia serii. Wprost przeciwnie: pisze już nowy cykl powieści.

Decyzja autorki, aby zakończyć przygody Sookie Stackhouse spotkała się z negatywnymi reakcjami wielu fanek. Groźby śmierci, samobójcze deklaracje ? fanpage Charlaine Harris na Facebooku zalewany był negatywnymi komentarzami czytelniczek, które nie mogły pogodzić się z tym, jaki finał dla całej historii obmyśliła pisarka.

Jak przyznała jednak sama Harris w wywiadzie opublikowanym na łamach Huffington Post, „muszę trzymać się swojej własnej wizji tych książek, w innym wypadku, jakim byłabym pisarzem? Niezbyt dobrym”. Autorka stwierdziła, że moment, w którym miała jeszcze cokolwiek do opowiedzenia, był najlepszy, aby skończyć cykl. „Napisałam zakończenie w taki sposób, w jaki napisałam, i nie mam zamiaru tego zmieniać” ? zadeklarowała, ostatecznie rozwiewając nadzieje, że jeszcze kiedykolwiek powróci do Sookie Stackhouse.

Harris zdradziła również, że podpisała już kontrakt na trzy powieści wchodzące w skład nowej serii, która rozgrywać się będzie w małym, wymarłym miasteczku w Teksasie: „To stare miasteczko, które jest częściowo opuszczone, ale jest tam jeszcze kilka zamieszkanych domów i działających firm. Miasteczko nazywa się Midnight (z ang. Północ) i istnieje powód, dla którego ludzie mieszkają właśnie tam”.

Pierwsza powieść nowego cyklu zatytułowana „Midnight Crossroad” ukaże się na rynku w maju przyszłego roku. W książce nie zabraknie elementów nadnaturalnych. Na pytanie, czy uświadczymy w niej wampiry, Harris odpowiedziała półżartem, że „może jeden wampir się znajdzie”.

fot. HereandNow

Tematy: , ,

Kategoria: newsy