Brytyjska biblioteka zainstalowała system kamer po tym, jak przyłapano parę na uprawianiu seksu między regałami

25 kwietnia 2018


Biblioteka Lorda Louisa w mieście Newport na brytyjskiej wyspie Wight postanowiła zainstalować kamery. Decyzję taką podjęto po tym, jak pewna para została przyłapana na uprawianiu seksu pomiędzy regałami.

Najwyraźniej nie była to odosobniona sytuacja, ponieważ rzecznik rady miejskiej powiedział o „okazjonalnych przypadkach niewłaściwego zachowania”, na które spłynęły skargi od członków lokalnej społeczności.

Zdecydowano się więc przedsięwziąć odpowiednie kroki, mające poprawić bezpieczeństwo. „Zainstalowaliśmy w bibliotece Lorda Louisa w Newport system ośmiu kamer za niecałe 3 tysiące funtów. Przedsięwzięcie byliśmy w stanie sfinansować dzięki niedawnej darowiźnie od członka społeczności” ? oświadczył rzecznik.

Rada miejska i niektórzy użytkownicy biblioteki wierzą, że kamery odstraszą osoby spragnione miłosnych igraszek wśród książek. Zdarzały się już jednak przypadki, gdy ktoś świadomie obierał sobie za cel bibliotekę, aby nagrać na kamerce internetowej, jak oddaje się np. masturbacji. Amerykanka o pseudonimie Juju, która kręci tego typu seks-filmiki, twierdzi, że biblioteka jest najlepszym miejscem na rejestrowanie takich materiałów, ponieważ można na tym zarobić dużo pieniędzy. Może więc i pary wcale nie będą czuły się aż tak bardzo skrępowane obecnością kamer, jak chcieliby włodarze Wight?

Na zdjęciu poniżej: biblioteka Lorda Louisa w Newport.

[am]
źródło: On The Wight, Isle of Wight County Press

Tematy: , ,

Kategoria: newsy