Brytyjka pomalowała domowe schody w grzbiety ulubionych książek. Zobaczcie efekt!

24 lipca 2016

schody-grzbiety-ksiazek-1
Philippa Branham, pasjonatka książek z Liverpoolu (Wielka Brytania), która przeniosła się niedawno wraz z mężem i córką do pierwszego własnego domu, postanowiła nadać wnętrzu bardziej spersonalizowany charakter i pomalowała stare schody prowadzące na piętro tak, aby przypominały grzbiety ulubionych książek.

Przemalowanie schodów wymagało łącznie 35 godzin pracy rozłożonej na sześć tygodni. Philippa nie korzystała z żadnych instrukcji ani pomocy. Inspiracji dostarczyło zdjęcie, które znalazła w serwisie Pinterest. Reszta to już wyłącznie jej własna praca.

schody-grzbiety-ksiazek-2

Aby schody nie były zbyt śliskie i można było bezpiecznie się po nich poruszać, do zakupionych farb dodała niewielkiej ilości drobnego piasku z piaskownicy. Musiała też pokryć je mocnym lakierem bezbarwnym, żeby uodpornić powierzchnię na ścieranie i kontakt z wodą.

schody-grzbiety-ksiazek-3

Najwięcej pracy wymagało odtworzenie grzbietów ulubionych książek, jakie wspólnie z mężem przeczytali. Nie wszystkie posiadała w swojej biblioteczce, część pożyczyła z biblioteki, a także od rodziny lub znajomych. Przed przystąpieniem do malowania schodów Philippa musiała więc skontaktować się z nimi i poprosić, aby przesłali jej zdjęcia grzbietów tych książek.

Materiały potrzebne do przemalowania schodów kosztowały 180 funtów. Zaś radość z końcowego efektu jest z pewnością bezcenna. Tak schody prezentują się w całej okazałości:

schody-grzbiety-ksiazek-4

[am]
fot. Philippa Branham
źródło: Buzzfeed

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy