banner ad

Biblioteki biorą udział w Mannequin Challenge! Zobacz wideo

12 grudnia 2016

mannequin-challange-biblioteki
Pamiętacie modę na Harlem Shake i Ice Bucket Challenge? Teraz Internet opanowała nowa zabawa, Mannequin Challenge, a przyłączyły się do niej już pierwsze biblioteki, z tak szacownymi instytucjami na czele, jak Nowojorska Biblioteka Publiczna czy Biblioteka Kongresu.

Mannequin Challenge to kolejne internetowe wyzwanie, które zyskuje w ostatnim czasie ogromną popularność. Polega ono na zastygnięciu w bezruchu jak manekiny, co przypomina zatrzymanie akcji w filmie. Po całym planie porusza się jedynie osoba z kamerą, żeby udokumentować zdarzenie. Duże znaczenie w zabawie odgrywa kreatywność. Chodzi o to, aby zaprezentowana na wideo scena była oryginalna, w tym celu uczestnicy mogą być uchwyceni w wymyślnych pozach lub sytuacjach.

W zabawie wzięły udział liczne gwiazdy sportu, muzyki czy ekranu. Przy fortepianie zastygł Paul McCartney, w trakcie wspólnego spotkania dały się uwiecznić byłe członkinie Destiny?s Child, przed kamerą pozowała ekipa filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, zaś w szatni przyłapano narodową reprezentację Portugalii w piłkę nożną. Do Mannequin Challenge dołączają też pierwsze biblioteki.

Największym zainteresowaniem cieszy się jak na razie filmik udostępniony przez Nowojorską Bibliotekę Publiczną (USA). Materiał nakręcono w największym pomieszczeniu czytelni ? Rose Main Reading Room. Z racji tego, że była ona miejscem akcji wielu znanych filmów, wprawne oko wychwyci w scence odniesienia m.in. do „Pogromców duchów”, „Seksu w wielkim mieście” czy „Śniadania u Tiffany?ego”.

Pomysłowością wykazali się również pracownicy Biblioteki Centralnej w Leeds (Wielka Brytania), umieszczając „akcję” w ciasnych wnętrzach jednego z pomieszczeń swojej placówki:

Wiele bibliotek zaprasza do udziału w Mannequin Challenge korzystających z niej czytelników. Tak zrobiono chociażby w Bibliotece Publicznej w Kearns:

W Bibliotece Publicznej w Amsterdamie zawsze panuje wielki ruch. Za wyjątkiem tego jednego momentu uwiecznionego na poniższym filmiku:

Na krótką chwilę w bezruchu zastygli nawet pracownicy Biblioteki Kongresu w Waszyngtonie. Materiał nakręcono w głównej czytelni tej instytucji:

Moda na Mannequin Challenge dotarła także na uczelnię ICMS w Pakistanie. Miejscem akcji filmiku była oczywiście biblioteka:

Kilka innych filmików, które też możecie obejrzeć:

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy