Bibliotekarze z tatuażami wydają swój kalendarz

14 października 2013

bibliotekarze i tatuaże - 1
Bibliotekarze i bibliotekarki z Rhode Island (USA) chcą walczyć z przestarzałym wizerunkiem ich zawodu. W związku z czym zdecydowali się wydać kalendarz, w którym znajdą się zdjęcia pracowników biblioteki, którzy posiadają tatuaże.

Jak przyznała w rozmowie z dziennikiem „The State” szefowa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Rhode Island, Jenifer Bond, kalendarz ma być sposobem, aby przypomnieć ludziom o znaczeniu bibliotek w czasach, gdy notorycznie obcina się budżety na działalność podobnych placówek. Przede wszystkim jednak ma przyciągnąć do zawodu młodych i udowodnić, że w bibliotekach pracują też nowocześni ludzie.

„Staramy się dać głos dobrze zapowiadającym się pokoleniom bibliotekarzy” ? powiedziała. „Nie jesteśmy babcinymi bibliotekami”.

W kalendarzu znajdziemy łącznie 12 bibliotekarzy – 10 kobiet i 2 mężczyzn. Z okładki będzie nam przypominała o ciszy bibliotecznej 25-letnia Emily Grace Mehrer, pomysłodawczyni projektu, która pracuje w stanowym centrum zasobów oraz bibliotece publicznej w North Scituate. Jak możecie zauważyć, jest ona posiadaczką pomysłowego tatuażu, który jest widoczny dopiero, gdy przykłada ostrzegawczo palec do ust.

To już co najmniej trzeci kalendarz w Stanach, w którym bibliotekarze chwalą się swoimi tatuażami. W Polsce nikt jeszcze podobnego projektu nie zrealizował, co nie znaczy, że i nasi bibliotekarze nie mieliby się czym pochwalić, czego dowody znajdziecie chociażby na Pulowerku.

Oto niektórzy z bohaterów kalendarza z Rhode Island:

bibliotekarze i tatuaże - 2

bibliotekarze i tatuaże - 3

bibliotekarze i tatuaże - 4

bibliotekarze i tatuaże - 5

Tematy: , ,

Kategoria: newsy