banner ad

Bezrobotny bibliotekarz zatrzymany za handel dopalaczami

30 lipca 2015

bibliotekarz-handluje-dopalaczami1
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową w Lublinie zatrzymali handlarza dopalaczami. Okazał się nim 29-letni Michał J., bezrobotny bibliotekarz, który dzięki nielegalnemu procederowi utrzymywał się przy życiu.

W mieszkaniu bibliotekarza policja znalazła ponad 16 kg dopalaczy, 400 gramów marihuany oraz prawie 240 tabletek ekstazy. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków szacuje się na około 1,3 miliona złotych.

Jak wynika z ustaleń policjantów operacyjnych, bezrobotny bibliotekarz handlował dopalaczami na terenie całej Polski, wykorzystując do tego celu stronę internetową. Za pomocą firmy kurierskiej w okresie od maja br. wysłał co najmniej 700 przesyłek z zawartością środków zastępczych. W momencie zatrzymania realizowanych było kilkanaście kolejnych przesyłek, które zostały już cofnięte.

W czasach, kiedy pracownicy bibliotek muszą zadowolić się stosunkowo niskimi pensjami, nowy fach zapewniał Michałowi J. comiesięczne dochody rzędu od 4 do 5 tysięcy złotych. Teraz, za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających, grozi mu kara do 12 lat więzienia. Z racji tego, że mężczyzna był już wielokrotnie karany za przestępstwa narkotykowe, zastosowano wobec niego areszt tymczasowy.

bibliotekarz-handluje-dopalaczami2

[am]
fot. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Tematy: , ,

Kategoria: newsy