Będzie nowy tom „50 twarzy Greya”. Książka opowie wydarzenia z punktu widzenia Christiana Greya

1 czerwca 2015

nowy-tom-50-twarzy-gerya
Pomimo wcześniejszych zapewnień E.L. James powraca do bohaterów swojej bestsellerowej trylogii zapoczątkowanej powieścią „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Pisarka ogłosiła dzisiaj, że 18 czerwca na rynku ukaże się nowy tom zatytułowany „Grey”, który opowie znane już czytelnikom wydarzenia z punktu widzenia Christiana Greya.

„Christian jest skomplikowaną postacią, a czytelników zawsze fascynowały jego pragnienia i motywacje, a także burzliwa przeszłość. Poza tym, jak wiedzą wszyscy, którzy kiedykolwiek byli w związku, są dwie wersje każdej historii” ? napisała w oświadczeniu E. L. James, dodając, że powrót do świata bohaterów sprawił jej „wielką przyjemność”.

Informację o nowej powieści udało się utrzymać w tajemnicy przed prasą niemal do samej premiery. Książka ukaże się 18 czerwca, w dniu urodzin Christiana Greya. Na pierwszej stronie powieści pisarka zamieściła następującą dedykację: „Książkę tę dedykuję tym czytelnikom, którzy o nią prosili… i prosili… i prosili”.

Choć prośby fanów na pewno odegrały swoją rolę, nie bez wpływu na motywację autorki pozostał z pewnością fakt, że trylogia „Pięćdziesiąt twarzy Greya” sprzedała się w nakładzie przekraczającym 125 milionów egzemplarzy, co uczyniło ją jednym z największych sukcesów wydawniczych na rynku.

Polski przekład książki ukaże się 10 września 2015 nakładem wydawnictwa Sonia Draga.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy