Bartosz Szczygielski przechodzi do wydawnictwa Czwarta Strona. Nowy thriller autora przeczytamy pod koniec stycznia 2021 roku

16 grudnia 2020

Wydawnictwo Czwarta Strona poinformowało o podpisaniu umowy z autorem kryminałów Bartoszem Szczygielskim. Nowa powieść pisarza ukaże się pod szyldem poznańskiej oficyny pod koniec stycznia 2021 roku.

„Każdy autor, kiedy mówi o swojej nowej powieści, jest podekscytowany. Ja nie jestem podekscytowany, a wniebowzięty. Nowy wydawca, nowe perspektywy i przede wszystkim książka, która wprost rzuca się do gardła i nie odpuszcza. To coś, co zmieni zasady gry i pokaże, że kryminał ma jeszcze wiele do powiedzenia” – zapowiada Bartosz Szczygielski.

Autor znany z trylogii kryminalnej o Gabrielu Bysiu („Aorta”, „Krew”, „Serce”), thrillera psychologicznego „Krok trzeci” i książki młodzieżowej „Wskazówki” publikował do tej pory w Grupie Wydawniczej Foksal. Powieści dla dorosłych czytelników ukazywały się pod szyldem Wydawnictwa W.A.B., a lekturę kierowaną do młodszych odbiorców wydała Wilga. Zapowiadany na styczeń 2021 roku thriller będzie pierwszą książką Bartosza Szczygielskiego opublikowaną w innej oficynie.

Na ten moment o nowej powieści Bartosza Szczygielskiego niewiele wiemy. Wydawnictwo udostępniło jedynie powyższą grafikę, która stanowić będzie element okładki książki.

„Fakt, że Bartosz Szczygielski zdecydował się wydać książkę w Czwartej Stronie Kryminału, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Bardzo cenimy pióro tego autora jako twórcy fabuł, obok których nie da się przejść bez emocji. Jesteśmy oczywiście już po lekturze thrillera, który wyda u nas w styczniu przyszłego roku, i możemy zdradzić, że na czytelników czeka naprawdę porywająca, kryminalna przygoda. Jest mocno, zaskakująco, a twisty zastosowane przez autora wzbudziły w redakcji spore poruszenie. Jesteśmy przekonani, że o Bartku będzie w przyszłym roku głośno!” – mówi Anna Rychlicka-Karbowska z działu marketingu wydawnictwa.

Bartosz Szczygielski nie jest jedynym autorem, który ostatnio podpisał umowę z Czwartą Stroną Kryminału. Szeregi oficyny zasiliła również Anna Rozenberg, autorka opowiadań zamieszczonych w antologiach „Czas zbrodni” i „Nikomu się nie śniło”. Jej powieść „Maski pośmiertne” otwierająca cykl z Davidem Redfernem również ukaże się w pierwszym kwartale 2021 roku.

[am]
fot. Mikołaj Starzyński/Czwarta Strona Kryminału

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy