banner ad

Autorki i autorzy książek erotycznych prowadzą ciekawsze życie seksualne?

3 czerwca 2014

autorzy-erotyki-zycie-seksualne
Z sondażu przeprowadzonego przez twórców witryny The Fussy Librarian wynika, że autorki i autorzy powieści i opowiadań erotycznych prowadzą o wiele bardziej urozmaicone życie seksualne niż przeciętni Amerykanie.

Wprawdzie z odpowiedzi udzielonych przez 103 autorów książek erotycznych (94% z nich to kobiety) wynika, że seks uprawiają równie często, jak przeciętni Amerykanie, to jednak o wiele chętniej skłonni są robić to w mniej tradycyjnych miejscach niż dom. 84% pisarzy przyznało, że kochało się na świeżym powietrzu, podczas gdy na podobny krok odważyło się zaledwie 54% Amerykanów. Podobnie igraszkom miłosnym w biurze oddawało się prawie sześć razy więcej autorek i autorów niż przeciętnych badanych.

Na tym jednak nie koniec różnic. Ponad dwa razy więcej twórców erotyki uprawiało BDSM, o jedną trzecią więcej z nich próbowało także seksu w trójkącie. Aż 28% miało 11 lub więcej partnerów seksualnych. Biorąc pod uwagę, że większość badanych to autorki, liczbę tę zestawiono z danymi dotyczącymi amerykańskich kobiet, z których jedynie 9% mogło pochwalić się podobną liczbą partnerów.

Powyższe wyniki sondażu nie są oczywiście reprezentatywną próbą. Przeważająca większość przebadanych twórców erotyki to kobiety. Ankieta potwierdzą jednak pewną zasadę, mianowicie, że trzeba się znać na tym, o czym się pisze.

Na zdjęciu załączonym do newsa młoda autorka, Sasha Grey, podpisuje swoją debiutancką powieść erotyczną „Klub Julietty”, która ukaże się na polskim rynku 4 czerwca.

autorzy-erotyki-zycie-seksualne2

fot. Gabriel Saldana

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy