Autorka „Zmierzchu” napisała thriller szpiegowski

20 lipca 2016

thriller-szpiegowski-stephenie-meyer-1
Stephenie Meyer zapowiada wydanie nowej książki, która daleko odbiega tematyką od serii „Zmierzch”. Powieść nosi tytuł „The Chemist” (z ang. „Chemik”) i ma być thrillerem szpiegowskim skierowanym do dorosłych czytelników.

„’The Chemist’ to owoc miłości zrodzony ze związku mojej romantycznej wrażliwości z obsesją na punkcie Jasona Bourne’a i Aarona Crossa” – napisała w oświadczeniu autorka.

the-chemistJak dowiadujemy się z zapowiedzi wydawcy, główną bohaterką powieści jest była tajna agentka, która pracowała niegdyś dla amerykańskiego rządu. Jako ekspert w swej dziedzinie była jednym z najpilniej strzeżonych sekretów wydziału, nie miała nawet imienia. Kiedy stała się niepotrzebna, zjawili się po nią bez ostrzeżenia. Teraz nie może za długo pozostawać w tym samym miejscu i wciąż posługuje się innymi nazwiskami.

Kiedy były współpracownik oferuje jej pomoc w wyjściu z sytuacji, bohaterka uświadamia sobie, że to jedyna szansa, aby zejść z celownika ścigających. Oznacza to jednak wykonanie ostatniego zadania dla byłego pracodawcy. Ku swemu przerażeniu odkrywa, że informacja, którą zdobyła, czyni jej sytuację jeszcze gorszą. Aby przeżyć, musi wykorzystać swoje unikalne talenty.

„Bardzo podobało mi się spędzanie czasu w towarzystwie nieco innej postaci powieści akcji, takiej, której główną bronią nie był pistolet, nóż lub wypukłości mięśni, ale jej mózg” – napisała Stephenie Meyer. Aktualnie autorka pracuje nad ostatnimi poprawkami w tekście. Światowa premiera jej pierwszej powieści dla dorosłych zaplanowana jest na 15 listopada.

[am]
fot. Gage Skidmore

Tematy: ,

Kategoria: newsy