Autorka „Niezgodnej” pisze nową dylogię. Znamy pierwsze detale fabuły

7 grudnia 2015

nowa-dylogia-veroniki-roth
Veronica Roth, autorka bestsellerowego cyklu fantastycznego dla młodzieży pt. „Niezgodna”, ujawniła kilka szczegółów na temat fabuły książek, nad którymi obecnie pracuje.

Zapowiadana przez wydawnictwo HarperCollins na 2017 rok dylogia ma opowiadać historię w stylu „Gwiezdnych Wojen”. Choć tytuły książek nie są jeszcze znane, pisarka podzieliła się na swoim mikroblogu na Tumblr kilkoma informacjami o tym, co znajdziemy w książkach.

„Będzie to historia sci-fi fantasy rozgrywająca się w czasie ekstremalnych niepokojów politycznych. Występuje w niej chłopiec imieniem Akos, który wraz z bratem zostaje porwany i przewieziony do kraju wroga. Gdy dyktator rządzący tym państwem zagrozi życiu jego brata, Akos, aby go uratować, zmuszony będzie podjąć współpracę z dziewczyną o imieniu Cyra, która jest siostrą dyktatora. Ale zasłużyć na zaufanie i dobroć Cyry to, delikatnie mówiąc, trudna sztuka. A intensywna przyjaźń Akosa i Cyry wystawi ich na większe niebezpieczeństwo, niż kiedykolwiek mogliby sobie wyobrazić” ? zdradza autorka.

Dylogia będzie pierwszym nowym dokonaniem Veroniki Roth od opublikowanego w 2014 roku prequela cyklu „Niezgodna” pt. „Cztery”. Czekanie na książki z pewnością umilą fanom pisarki dwie ekranizacje tomu „Wierna” zapowiadane odpowiednio na marzec 2016 i 2017 roku.

[am]
fot. Veronica Roth/Twitter

Tematy: ,

Kategoria: newsy