banner ad

Autorka „Frankensteina” na pierwszych zdjęciach z filmu biograficznego „Mary Shelley”

10 lutego 2017


Pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia z filmu biograficznego, który poświęcono Mary Shelley, angielskiej poetce z okresu romantyzmu, znanej najlepiej jako autorka powieści „Frankenstein albo: Współczesny Prometeusz”.

Film zatytułowany po prostu „Mary Shelley” (wcześniej miał się nazywać „A Storm in the Stars”) skoncentruje się na przedstawieniu początków miłosnej relacji pomiędzy Mary Wollstonecraft Godwin a jej przyszłym mężem, Percym Shelleyem, poetą i dramaturgiem, z którym związała się w wieku 17 lat. Nad znajomością tej dwójki od początku zawisło widmo skandalu ? w czasie nawiązywania uczuciowej relacji Percy był bowiem żonatym mężczyzną, ojcem dwójki córek. Widzowie będą mieli zatem okazję zobaczyć początki namiętnego i burzliwego związku dwójki gigantów angielskiej literatury.

W roli tytułowej wystąpi Elle Fanning („Nocne życie”). Partnerować jej będzie Douglas Booth („Duma i uprzedzenie i zombie”), który wcieli się w Percy?ego Shelleya. Na ekranie zobaczymy również Maisie Williams (Arya Stark w serialowej „Grze o tron”), Bel Powley, Joanne Froggatt i Toma Sturridge. Reżyserią zajmie się zaś Haifaa Al Mansour, pochodząca z Arabii Saudyjskiej twórczyni filmu „Dziewczynki w trampkach”.

[mw]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film, newsy