Autor „World War Z” pisze powieść osadzoną w świecie „Minecrafta”

6 października 2016

max-brooks-pisze-minecrafta-1
Max Brooks, syn reżysera Mela Brooksa i autor bestsellerowym książek „World War Z” i „Zombie survival”, pisze powieść, której akcja osadzona będzie w świecie gry komputerowej „Minecraft”.

Firma Mojang, która odpowiada za kwadratowy fenomen ostatnich lat, ogłosiła, że powieść Brooksa ma nosić tytuł „Minecraft: The Island” (z ang. „Minecraft: Wyspa”). Jej bohaterem będzie bardziej zwariowany, sześcienny Robinson Crusoe, który musi przetrwać na nieznanym lądzie, zdany jedynie na siebie.

„Jestem bardzo podekscytowany, że mogę być częścią tego nowego przedsięwzięcia. W końcu mogę usprawiedliwić te wszystkie godziny spędzone na graniu w ?Minecrafta?” ? oświadczył pisarz.

max-brooks-pisze-minecrafta-2

Książka Brooksa ma być pierwszą z serii oficjalnych powieści osadzonych w świecie „Minecrafta”, które Mojang planuje wydawać we współpracy z oficyną Del Rey. Nie wiadomo jeszcze, jacy inni autorzy zostaną zaproszeni do projektu.

„Minecraft” to jeden z największych fenomenów na rynku gier. Rozgrywka skupia się na zbieraniu materiałów oraz budowaniu i niszczeniu obiektów. Od momentu powstania w 2009 roku „Minecraft” wciąż przyciąga w godzinach szczytu 1,5 miliona użytkowników online, co jest wynikiem, jaki rzadko udaje się utrzymać grom komputerowym przez tyle lat. Zapewne to przyczyniło się do podjęcia przez szefostwo firmy decyzji o rozszerzeniu franczyzy. Na 2019 rok zapowiedziany został film przygodowy rozgrywający się w świecie „Minecrafta”, wcześniej jednak doczekamy się serii powieści, którą otworzy książka Brooksa.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy