Autor thrillerów medycznych Michael Palmer nie żyje

4 listopada 2013

Michael Palmer nie żyje
Michael Palmer, lekarz i jeden z najważniejszych obok Robina Cooka i Tess Gerritsen autorów thrillerów medycznych, zmarł w środę 30 października. Miał 71 lat.

Jak wyjaśnił na oficjalnym profilu pisarza na Facebooku jego syn, Daniel James Palmer, zgon nastąpił na skutek powikłań po zawale serca i udarze mózgu. „Mój ojciec uwielbiał swoich czytelników. Czytał każdą notkę, którą przesyłaliście. Jedyną rzeczą, jaką kochał bardziej od swojej rodziny, było pisanie książek, które ekscytowały, przyprawiały o dreszcze i sprawiały, że przewracaliście strony wystarczająco szybko, aby dostać pęcherzy (na palcach)” ? napisał. „Jesteśmy naprawdę zdruzgotani tą smutną wiadomością”.

Palmer twierdził, że nigdy nie chciał zostać pisarzem. Nie sądził, aby miał wystarczająco dużo talentu. Kiedy jednak w 1978 przeczytał „Śpiączkę” autorstwa doktora Robina Cooka, absolwenta tej samej co on uczelni, uznał, że też może napisać powieść. Chociaż pierwsza jego książka została odrzucona przez wszystkich wydawców, druga pt. „Siostrzyczki” opowiadająca o grupie pielęgniarek zabijających pacjentów na zlecenie trafiła na listę bestsellerów New York Timesa. Ten sam los spotkał również każdą następną powieść. Jedną z najbardziej znanych książek Palmera jest „Krytyczna terapia”, która została w 1996 roku sfilmowana. W rolach głównych wystąpili Hugh Grant i Gene Hackman. Dwudziesta powieść autora pt. „Resistant” ma zostać opublikowana w maju przyszłego roku. W Polsce książki Palmera ukazują się nakładem wydawnictwa Albatros.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy