banner ad

Autor książki przepłynął ponad 4 kilometry na spotkanie autorskie

9 stycznia 2013


Mieszkający w San Francisco dziennikarz i surfer Jaimal Yogis postanowił udać się wpław na swoje pierwsze spotkanie autorskie. Aby dostać się na ląd, musiał przepłynął dystans 2,62 mili (ponad 4,2 kilometra).

Yogis wypłynął w towarzystwie Jamiego Patricka, znanego pływaka ekstremalnego. W San Francisco panuje teraz łagodna zima (około 10 stopni Celsjusza), dlatego wyprawa odbywała się z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Płynącym towarzyszył w łodzi ojciec Patricka, wieloletni żeglarz, poinformowano również straż przybrzeżną. Panowie wypłynęli z okolic wysp Treasure Island i Yerba Buena o 16:15 czasu lokalnego, aby zdążyć na spotkanie autorskie Yogisa zaplanowane w mieście na 18:30.

Spotkanie zorganizowano z okazji promocji książki Yogisa pt. ?The Fear Project: What Our Most Primal Emotion Taught Me about Survival, Success, Surfing?and Love? (z ang. ?Projekt strach: Co nasze najbardziej pierwotne uczucie nauczyło mnie o przetrwaniu, sukcesie, surfingu… i miłości?). Publikacja tłumaczy, jak strach rozwija się w ludzkim mózgu, uczy jak zamienić to uczucie w stymulator wydajności, opowiada również o wyzwaniach sportowych, jakich Yogis doświadczył w towarzystwie Jamiego Patricka oraz innych ekstremalnych sportowców.

Na zdjęciu powyżej Yogis podczas opisanej w pierwszym rozdziale książki wyprawy u wybrzeży Alcatraz. Poniżej możecie zobaczyć mapkę trasy, jaką autor pokonał na spotkanie z czytelnikami.

Tematy: ,

Kategoria: newsy