banner ad

Artbooki i kryminały w nowym wydawnictwie Mundin

7 sierpnia 2013

Mundin - biuro
W czerwcu bieżącego roku w Poznaniu swoją działalność rozpoczęło nowe wydawnictwo Mundin, które powstało z inicjatywy mecenasa sztuki i bizneswoman Grażyny Kulczyk oraz artysty Honzy Zamojskiego. Oficyna będzie specjalizować się w artbookach, ekskluzywnych albumach oraz kryminałach.

„Wydawnictwo Mundin ma zamiar publikować nietuzinkowe książki polskich oraz zagranicznych autorów, artystów i ilustratorów. Chcemy nieustannie podnosić poziom graficzny i edytorski kolejnych publikacji oraz szukać nowych form narracji. Książki wydawane przez Mundin mają wykraczać poza standardowe katalogi wystaw, monografie artystyczne i czytadła ? będą to zarówno piękne obiekty jak i progresywne magazyny wyjątkowych treści” – zapowiadają współzałożyciele wydawnictwa, Honza Zamojski i Grażyna Kulczyk.

„Chcemy pokazywać rzeczy dotychczas nieznane, nigdy wcześniej niepublikowane” – tłumaczą. „Chcemy nawiązywać do tradycji i solidnego rzemiosła poligraficznego, jednocześnie czerpiąc z nowych technologii docierania do czytelników. Chcemy również, aby książka na powrót stała się obiektem adoracji, przedmiotem, z którego można być dumnym. Dla nas książka nie jest końcem pracy redaktorskiej, lecz początkiem przygody. Nie zamierzamy skupiać się tylko i wyłącznie na produkowaniu kolejnych tytułów, lecz będziemy starali się przenieść książkowe treści na inne media.”

Zgodnie ze wstępnymi zapowiedziami, w tym roku powinny ukazać się trzy książki sygnowanego marką Mundin. Będą to: album z rysunkami Leszka Knaflewskiego, książka ze zdjęciami Bownika oraz niespodzianka beletrystyczna, której tytuł na razie nie został jeszcze ujawniony.

Na zdjęciu załączonym do newsa biuro wydawnictwa Mundin.

fot. Daniel Koniusz

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy