Anne Rice powróciła do pisania ?Kronik wampirów?!

11 marca 2014

Anne Rice - nowe kroniki
Anne Rice powróciła do pisania tego, w czym była najlepsza. Po 11 latach miłośnicy grozy otrzymają kolejną książkę z cyklu „Kroniki wampirów”. Powieść nosi tytuł „Książę Lestat” i jest kontynuacją losów tytułowego wampira oraz pozostałych krwiopijców znanych z poprzednich tomów serii.

W trakcie wywiadu udzielonego własnemu synowi, Christopherowi, który wraz z Erikiem Shawnem prowadzi internetowy program „The Dinner Party Show”, pisarka wyznała, że nowa książka to sequel pierwszych pięciu tomów serii. Wampiry będą chciały, aby Lestat został przywódcą grupy. Z książki dowiemy się też więcej o Talamasce, tajnej organizacji badającej siły nadprzyrodzone, która pojawiła się na kartach poprzednich powieści.

Rice zaprzestała pisania kolejnych „Kronik wampirów” jedenaście lat temu, kiedy to jako nawrócona katoliczka ogłosiła, że zamierza poświęcić swój czas i energię na tworzenie powieści o życiu Jezusa Chrystusa. Do tematyki nadprzyrodzonej powróciła dopiero w 2012 roku, już po rozstaniu się z zorganizowaną religią chrześcijańską, wydając historię o wilkołakach pt. „Dar wilka”.

Jak zapewnia Rice, powrót do bestsellerowej sagi nie ma związku z naciskami fanów, którzy nieustannie domagali się od niej napisania kolejnej książki o losach wampirów. „Mówiłam im szczerze: ?Nie, to się nigdy nie wydarzy, nie dojdzie do tego? i to miałam na myśli” ? tłumaczy w wywiadzie. Narodził się jej wprawdzie pomysł na historię z Lestatem, nie chciała się jednak zmuszać. „Wracałam do tego w myślach, przeczytałam wszystkie książki i coraz bardziej podekscytowana czułam, że mam dużo więcej do powiedzenia” ? dodała.

Światowa premiera powieści „Książę Lestat” zapowiedziana jest na 28 października 2014 roku. Ale to nie koniec dobrych wieści. Wszystko wskazuje bowiem na to, że na jednej książce się nie skończy. Rice zdradziła, że „Książę Lestat” to „pierwsza część nowego wcielenia Kronik Wampirów”, i podpisała już kontrakt na wydanie kolejnej.

fot. ABFA

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy