banner ad

Angielski bibliotekarz kupił kobiecie książkę, bo za długo czekała na zamówienie z biblioteki

18 września 2015

bibliotekarz-kupil-ksiazke
Piękny gest bibliotekarza z Northampton, który za własne pieniądze kupił książkę dla kobiety zbyt długo czekającej na zamówienie z biblioteki, obiegł w ostatnich dniach media społecznościowe na całym świecie.

Tom, pracownik biblioteki Weston Favell, dowiedziawszy się, że książka zamówiona przez pewną kobietę zaginęła, postanowił wziąć sprawę w swoje ręce. Kupił egzemplarz i dostarczył czytelniczce osobiście, załączając następujący list z przeprosinami:

„Szanowna Abigail! Przepraszam za opóźnienie w dostarczeniu tobie książki. Dziękuję za cierpliwość w korzystaniu z usług biblioteki. Oto 'Wtorek’, książka Davida Wiesnera, którą zamówiłaś wiele tygodni temu. Jedyna kopia ze zbiorów bibliotecznych zaginęła. Możesz zatrzymać tę książkę, jeśli chcesz. To tylko egzemplarz, który kupiłem z drugiej ręki. Nie sądzę, by nadawał się do naszej biblioteki. To zależy od ciebie, jeśli chcesz, możesz mi go zwrócić. Mam nadzieję, że jeszcze ci się przyda. Najlepsze życzenia, Tim”.

Wzruszona tym gestem Abigail zrobiła zdjęcie listu i umieściła na facebookowym profilu Spotted-Northampton, rozsławiając bibliotekarza nie tylko na całą Anglię, ale i resztę świata.

„Przez prawie dwa miesiące czekałam, aż książka z biblioteki zostanie zwrócona, a człowiek, który zajmował się tą sprawą,, pewnego wieczoru pojawił się na rowerze przed moim domem z zakupem, który dostarczył mi osobiście wraz z cudownym listem. Sam kupił dla mnie książkę! Miło wiedzieć, że są jeszcze tacy ludzie. Dziękuję Tim,, to był piękny gest!” ? napisała Abigail na Facebooku.

„Wtorek” autorstwa Davida Wiesnera to książeczka obrazkowa dla dzieci, często wykorzystywana przez nauczycieli szkół podstawowych. Jest to surrealistyczna opowieść o żabach, które jednego dnia udały się w podróż po okolicy, latając na liściach lilii wodnych.

[aw]
źródło: Northants Herald & Post

Tematy: ,

Kategoria: newsy