banner ad

Andreas kończy z tworzeniem długich serii

1 marca 2013


Mistrz komiksu mistycznego znany jako Andreas zapowiedział, że kończy z tworzeniem długich serii. Głównym powodem takiej decyzji jest wiek autora.

„Daję sobie trzy lata na zakończenie moich dwóch stałych serii, ?Koziorożec? i ?Arq?. Potem kończę z długimi seriami” ? powiedział w wywiadzie udzielonym serwisowi BoDo?. „Zaczynam się starzeć i nie mam czasu, aby brać udział w takich projektach. Zamierzam koncentrować się na jednotomowym komiksach i trylogiach” ? dodał, zdradzając, że marzy mu się stworzenie czegoś grubszego od tradycyjnego frankofońskiego formatu (46 stron).

Wiadomość powinna ucieszyć polskich miłośników autora, szczególnie tych, którzy niecierpliwie czekają na wydanie u nas kontynuacji „Arq”. Z racji tego, że Egmont publikuje serię w 6-tomowych albumach podzielonych na cykle, trzeci i ostatni, wieńczący całą opowieść, powinien pojawić się w okolicach? 2015 roku.

„Arq” to historia pięciu ludzkich embrionów wyhodowanych przez pewnego naukowca po to, aby podłączyć je do mózgu Arq, humanoidalnej istoty znalezionej na dnie oceanu, która nosi w sobie równoległy świat. Pojawienie się pięciorga intruzów wywołuje kataklizm w świecie Arq…

Poniżej okładki zbiorczych wydań „Arq”, opublikowanych w Polsce przez Egmont:

fot. Le Lombard

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy