banner ad

Amerykański uniwersytet wprowadza zajęcia z „Harry’ego Pottera”

2 lipca 2019


Pierwszoroczni studenci, którzy tej jesieni rozpoczną naukę na prywatnym Uniwersytecie w Lynchburgu (USA), będą mogli zostać ekspertami od Harry’ego Pottera. W ramach nowego programu kształcenia ogólnego uczelnia wprowadza zajęcia, których tematem przewodnim jest książkowa saga J.K. Rowling.

Rozpoczynające się w nowym roku szkolnym zajęcia noszą nazwę „Harry Potter i dobre życie”. Książki J.K. Rowling o młodym czarodzieju z blizną mają stanowić punkt wyjścia do dyskusji i porównań z klasycznymi filozofami, a tym samym zachęcić do odnajdywania powiązań między przeszłością a teraźniejszością. „Dr. Devin Brickhouse Bryson przedstawi koncepcje filozoficzne Platona, Sokratesa i Arystotelesa, a następnie poprosi uczniów, by przemyśleli je w kontekście serii o Harrym Potterze” ? powiedziała Amy Merrill Willis, koordynatorka seminariów.

Chociaż więc studenci w trakcie zajęć nie poszerzą wiedzy z transmutacji i mugoloznawstwa, nie nauczą się opiekować magicznymi stworzeniami ani nie poznają skutecznych sposobów obrony przed czarną magią, to jednak wydaje się to dobry pomysł na zaangażowanie ich w kwestie filozoficzne.

Zajęcia z „Harry’ego Pottera” nie są jedynymi nowościami przewidzianymi w nowym programie nauczania Uniwersytu w Lynchburgu. Studenci będą mogli również dowiedzieć się, jak muzyka inicjuje rewolucje oraz jak poradzić sobie w świecie robotów. Swoją decyzję o zmianach programowych władze uczelni tłumaczą ukierunkowaniem na studentów XXI wieku, którzy stają się częścią globalnego społeczeństwa. „Dlatego chcemy, aby wykładowcy, pracownicy i administratorzy wiedzieli, co to znaczy, jak to wygląda, i doświadczyli tego z pierwszej ręki” ? powiedziała Dr. Sharon Foreman, dyrektor ds. wykształcenia ogólnego na uczelni.

[am]
fot. (1) Warner Bros., (2) University of Lynchburg
źródło: WSET ABC 13, WSLS 10

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy