banner ad

Amerykański dziennikarz wysyła swoją książkę w kosmos

17 kwietnia 2015

ksiazka-w-kosmos
Dziennikarz i pisarz Ben Parr ogłosił, że jego nowa książka zostanie w najbliższą sobotę 18 kwietnia wysłana w kosmos. Operacja #SpaceBook narodziła się z wieloletniej fascynacji autora eksploracją kosmosu i ma na celu wspieranie kształcenia w dziedzinie nauki, technologii, inżynierii i matematyki, a także sztuki.

Książka trafi na orbitę przy pomocy platformy balonowej Dreams, przeznaczonej do prowadzenia badań na bardzo dużych wysokościach. Będzie to 24 misja balonu i oprócz wspomnianej publikacji znajdzie się na nim szereg eksperymentalnych urządzeń i obiektów zaprojektowanych przez studentów.

Balon i cała jego zawartość zostanie wyniesiony na wysokość stratosfery, po czym powróci na Ziemię. Ben Parr wspólnie ze studentami i ich wykładowcami będzie śledził trasę ładunku za pomocą GPS-u. Po powrocie z kosmicznych wojaży książka trafi na loterię, z której dochód przeznaczony zostanie na wsparcie założonej przez astronautę Buzza Aldrina Fundacji ShareSpace, która zachęca do rozbudzania u dzieci pasji do nauki, technologii, inżynierii, matematyki i sztuki.

Książka, która wyruszy jutro w kosmos, nosi tytuł „Captivology: The Science of Capturing People?s Attention” i pomaga zrozumieć, jak możemy wykorzystać psychologiczne wyzwalacze do zainteresowania ludzi swoimi pasjami, projektami i pomysłami. Nas swoim przedsięwzięciem autor zainteresował skutecznie.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy