banner ad

Amerykanka odtworzyła Hogwart z Harry?ego Pottera przy pomocy klocków Lego

13 marca 2013


12 miesięcy zajęło Amerykance Alice Finch, matce dwójki dzieci, wybudowanie z klocków Lego olbrzymiego modelu Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie znanej z cyklu książek o Harrym Potterze.

38-letnia nauczycielka z Seattle nie tylko odtworzyła szczegółowo cały budynek, łącznie z dziesiątkami pomieszczeń, ale wewnątrz umieściła także bohaterów w trakcie różnych pamiętnych scen znanych z powieści ? wliczając pojedynek młodego czarodzieja z Lordem Voldermortem.

Aby jak najwierniej oddać budynek zrodzony z wyobraźni J. K. Rowling, kobieta przeanalizowała uważnie opisy zawarte w książkach, obejrzała ponownie filmy i odwiedziła Harry Potter Studio w Londynie, gdzie zgromadzono eksponaty wykorzystane przy produkcji kinowej adaptacji cyklu.

Do stworzenia imponującej budowli pani Finch zużyła około 400 tysięcy klocków. W ciągu dwunastu miesięcy intensywnych prac nadwerężyła sobie kolana, czasami musiała zakładać też plastry na obolałe palce, żeby móc kontynuować projekt. Efekt wart był jednak podjętych wysiłków. Hogwart z klocków Lego zdobył dwie nagrody (w tym nagrodę publiczności) na organizowanym w Seattle ogólnokrajowym konwencie hobbystów-amatorów wykorzystujących słynne na całym świecie klocki do tworzenia własnych budowli.

To nie pierwszy przypadek, kiedy literatura i klocki Lego spotkały się na wspólnej płaszczyźnie. Kilka lat temu serwis Fine Clonier zorganizował konkurs na stworzenie własnych figurek Lego znanych postaci historycznych. Wiele z nadesłanych prac przedstawiało również pisarzy, o czym możecie się przekonać klikając tutaj.

fot. Alice Finch

Tematy: , ,

Kategoria: newsy