Amazon wysłał 32-stonicową książeczkę zawiniętą w 10 metrów papieru

21 grudnia 2012


Czyżby Amazon przejawiał nadgorliwość przy pakowaniu paczek? Dziennik „The Sun” donosi, że cienka książeczka dla dzieci, zakupiona jako prezent świąteczny dla dziecka, została dostarczona pod wskazany adres w dużym kartonowym pudle, owinięta w 10 metrów papieru pakowego.

Książeczkę pt. „Animal Train” zamówiła na początku grudnia Helen Hamer, pisarka z północnego Londynu. Miał to być prezent świąteczny dla syna. „Odebrałam paczkę z mojej miejscowej poczty i byłam bardzo zdziwiona, gdy zobaczyłam jej rozmiar, jako, że nie mogłam sobie przypomnieć, żebym kupowała cokolwiek tak dużego” ? powiedziała kobieta. „Mężczyzna na poczcie żartował, że myślał, iż w środku nic nie ma, ponieważ paczka była taka lekka.”

Aby wydostać z pudła 32-stronicową książeczkę, Hamer musiała stoczyć walkę z długim na 10 metrów papierem zabezpieczającym przesyłkę. „Używanie takiej ilości dodatkowego opakowania jest złe dla środowiska i kosztuje Amazon sporo pieniędzy” ? powiedziała.

Internetowy gigant już wcześniej spotkał się z falą krytyki z powodu rozrzutnie pakowanych przesyłek. Helen Bingham z organizacji zajmującej się krzewieniem proekologicznej postawy nawoływała nawet, żeby odsyłać niepotrzebne opakowania z powrotem do księgarni. W 2008 roku Amazon podjął działania, mające na celu ograniczyć nadmierne opakowywanie produktów. Jak podkreślił rzecznik firmy, „naszym celem jest upewnienie się, że klienci dostaną produkty w stanie idealnym, używając przy tym najmniejszej możliwej ilości papieru”.

Tematy: ,

Kategoria: newsy