Żywy królik jako „Alicja w Krainie Papieru” w nowym filmie reklamowym Moleskine

8 maja 2015

alicja-w-krainie-papieru-1
Z okazji wydania limitowanej edycji notesów z „Alicją w Krainie Czarów” firma Moleskine wypuściła krótki film reklamowy nawiązujący do słynnej powieści Lewisa Carrolla. W rolę tytułowej Alicji wcielił się w nim… żywy królik.

Ekipa filmowa pod dowództwem reżysera Rogiera Wielanda wykonała scenografię z papieru, a następnie wykorzystała cały szereg technik wideo, od złudzeń optycznych po animacje 2D i stop-motion, aby stworzyć żartobliwy filmik „Alicja w Krainie Papieru”, który możecie obejrzeć poniżej.

alicja-w-krainie-papieru-2

Jak tłumaczą przedstawiciele Moleskine, filmik ma być zaproszeniem do sprawdzenia, gdzie może zabrać odbiorców ich własny notes. Jakie ciekawostki kryją się w jego wnętrzu? Jakie skarby leżą między jego stronami?

alicja-w-krainie-papieru-3

Filmik promuje nową serię limitowanych notesów Moleskine nawiązujących do „Alicji w Krainie Czarów”, które wypuszczono na rynek we współpracy z British Library. Wszystkie notesy zawierają m.in. cytaty z dzieła Lewisa Carrolla, skan strony oryginalnego rękopisu, reprodukcje ilustracji Johna Tenniela na okładkach oraz naklejki z kolorami kart.

alicja-w-krainie-czarow-moleskine

Nakład każdego z pięciu notesów wchodzących w skład serii ograniczony został do pięciu tysięcy numerowanych egzemplarzy. Możecie je nabyć na oficjalnej stronie Moleskine oraz w wybranych sklepach na całym świecie.

Filmik „Alicja w Krainie Papieru”:

Poniżej możecie zobaczyć, jak kręcono „Alicję w Krainie Papieru”:

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy