banner ad

Alice Munro trafiła na kanadyjski znaczek pocztowy

13 lipca 2015

alice-munro-znaczek
Poczta Kanadyjska uhonorowała laureatkę Nagrody Nobla, Alice Munro, wypuszczając znaczek z jej podobizną. Znaczek trafił do sprzedaży w dniu 10 lipca, dokładnie w 84. urodziny pisarki.

Na znaczku zaprojektowanym przez Marcio Morgado i Paula Haslipa z HM&E Design Communications znajduje się zdjęcie pisarki wykonane przez jej córkę, Sheilę, fragment odręcznego pisma oraz stara fotografia jej rodzinnego miasteczka Wingham.

Jak wyjaśnił dyrektor generalny Kanadyjskiej Poczty, Deepak Chopra, który sam ma na koncie 45 książek przełożonych na 35 języków, na znaczki trafiają Kanadyjczycy, którzy zasłużyli się wybitnymi osiągnięciami. „Jak fani tej doskonałej pisarki wiedzą, talent literacki pani Munro, jej mądrość i człowieczeństwo odzwierciedlone w napisanych na przestrzeni kilkudziesięciu lat opowiadaniach zdobyły uznanie, jakie osiągnęło niewielu pisarzy w jakimkolwiek języku lub kraju” ? powiedział.

To nie pierwszy honor, jaki spotkał Alice Munro po otrzymaniu nagrody Nobla. W 2014 roku kanadyjska mennica wypuściła limitowaną edycję pięciodolarowej srebrnej monety pamiątkowej z jej wizerunkiem. Przypomnijmy, że Munro jest pierwszą obywatelką Kanady i dopiero 13 kobietą w historii, która została laureatką literackiej Nagrody Nobla.

[am]
źródło: Blackburn News

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy